spravy.sk spravy.sk

Pérez chce v porážaní tímových kolegov pokračovať aj po boku Strolla
zdroj: Racing Point

Pérez chce v porážaní tímových kolegov pokračovať aj po boku Strolla

Mexický pilot v službách tímu Racing Point Sergio Pérez bude mať v tejto sezóne ďalšieho mladého soka. Estebana Ocona vystrieda ambiciózny Lance Stroll. Skúsený Mexičan bol podľa vlastných slov prekvapený výkonnosťou, ktorú mladý kanadský pilot predviedol počas doterajšej spolupráce.

Lance Stroll má za sebou niekoľko skutočne skvelých úspechov. Stal sa šampiónom európskej F3 a vo svojej prvej sezóne v F1 sa dokonca postavil na pódium. Napriek tomu má vo všeobecnosti status „platiča“, ktorému všetko zariadil jeho miliardársky otec. Naposledy dokonca kúpil tím Formuly 1 Force India, kam sa jeho syn podľa očakávania presunul.

„Bol som prekvapený jeho úrovňou a celkovou rýchlosťou,“ povedal Strollov tímový kolega Sergio Pérez pre Motorsport.com. „Čo ma však úprimne prekvapilo najviac, bola spätná väzba, ktorú poskytol. To u mladých jazdcov len tak nevidíte.“

„V dnešnej dobe sú už mladí piloti veľmi dobre pripravení. Ale z hľadiska spätnej väzby, ktorú ponúkajú si len povzdychnete: ,Ach, trochu im chýbajú znalosti auta'. Pri ňom som však bol prekvapený,“ povedal Pérez.

Stroll má za sebou náročnú sezónu 2018. Jeho bývalý tím Williams sa v poli hlboko prepadol, mladý Kanaďan zapísal šesť, z celkových siedmich bodov britskej stajne. Rok predtým ich však zapísal rovných štyridsať, čo pre mladého pilota s tými najvyššími ambíciami bolo trochu frustrujúce.

„Ak vás vidno na poslednom mieste, ľudia si pomyslia, že ste naozaj slabý. Celkovo však takých 95 percent spočíva na aute,“ povedal Pérez. „Takže je ťažké posudzovať niekoho v slabom stroji.“

Mexického pilota tak po dvoch rokoch s Estebanom Oconom čaká opäť duel s mladým a priebojným jazdcom. Rodák z Guadalajary si však nemyslí, že po boku Lanca Strolla by to malo byť iné.

„Rovnaké, ako s každým kolegom. Som tu, aby som odviedol maximum. Porazil som všetkých svojich tímových kolegov, s ktorými som jazdil. A chcem v tom pokračovať aj naďalej. Je to moja povinnosť. Ak by som neveril v seba samého, nebol by som tu,“ uzavrel Pérez.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lance Stroll

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac