spravy.sk spravy.sk

Wolff opäť označil Ferrari ako rýchlejšie, pripustil napodobnenie jeho aerodynamického konceptu
zdroj: Mercedes

Wolff opäť označil Ferrari ako rýchlejšie, pripustil napodobnenie jeho aerodynamického konceptu

Ferrari i jeho sesterský tím Alfa Romeo ukázali v porovnaní so súpermi odlišný koncept, najmä v oblasti predného krídla. Aj to im mohlo v predsezónnych testoch pridať čas navyše. Šéf Mercedesu Toto Wolff pripustil, že na začiatku európskej fázy sezóny môžu podobné krídla „zdobiť“ autá všetkých tímov.

Obhajcovia titulu budú v sezóne 2019 opäť pod tlakom Ferrari. Mecenáši tímu už niekoľkokrát označili auto svojho najväčšieho konkurenta za rýchlejšie. Pre mnohých novinárov i pozorovateľov je to však len ďalšia mediálna hra Mercedesu.

„Na záver testov sa naše chápanie auta zlepšilo. Z hľadiska rýchlosti sme na tom vyzerali byť podobne, ako Ferrari. Na základe našich výpočtov ohľadne množstva paliva však vidíme Ferrari vpredu,“ povedal Toto Wolff pre denník Stuttgarter Nachrichten.

Jedným z dôvodov je vraj predné krídlo. Tím z Maranella i jeho sesterská Alfa Romeo totiž predstavili progresívnejší dizajn, než konkurenti. Wolff preto pripúšťa, že Mercedes môže toto riešenie nasledovať.

„Ak sa odlišný koncept ukáže ako správny, je možné, že na piatom podujatí v Barcelone alebo krátko po ňom, každý zmení svoj dizajn,“ povedal Wolff. Šéf Mercedesu tiež vyhlásil, že jeho hlavná zbraň, Lewis Hamilton bude v ďalšej sezóne opäť plne motivovaný a odhodlaný.

„Športovci sa po veľkých úspechoch už nedokážu plne motivovať, pretože získali veľké uznanie a peniaze. To však nie je jeho prípad. Dokáže znovu ožiť, vytvoriť niečo nové. Je to pozoruhodná schopnosť,“ povedal Wolff. „Môže sa stať najväčším pilotom všetkých čias a on to dobre vie.“

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac