spravy.sk spravy.sk

Binotto priznal, že vlani Ferrari takmer opustil. Najväčším favoritom je podľa neho Mercedes
zdroj: Ferrari

Binotto priznal, že vlani Ferrari takmer opustil. Najväčším favoritom je podľa neho Mercedes

Napriek tomu, že Ferrari má nového šéfa, napriek tomu, že bolo v testoch najrýchlejšie, napriek tomu, že má novú jazdeckú nádej Charlesa Leclerca. Napriek všetkému novopečený šéf tímu z Maranella vidí favorita sezóny niekde inde.

„Myslím, že tím, ktorý bude treba poraziť je Mercedes,“ povedal Mattia Binotto pre taliansky denník Corriere della Sera, ktorý citoval portál Grandprix.com. „Sú zabudovanou skupinou, ktorá vie, ako postaviť rýchle auto. Majú finančné zdroje i schopnosti. Ak majú počiatočné ťažkosti, prekonajú ich.“

Na druhú stranu, švajčiarsky konštruktér svojmu dielu s označením SF90 plne dôveruje. Auto je vraj stabilné, predvídateľné a konzistentné. „Je to niečo, čo sme hľadali, keďže to bola jedna zo slabín nášho vlaňajšieho auta,“ povedal.

Ferrari sa v zime rozhodlo staviť práve na svojho bývalého technického riaditeľa. Binotto sa mal vlani dostať do prudkých sporov so svojim priamym nadriadeným Mauriziom Arrivabenem, kvôli ktorým hodlal tím dokonca opustiť.

„Myslel som, že už nedokážem svoju prácu robiť dobre, a oznámil som to,“ povedal rodák z Lausanne. „Áno je pravda, že o mňa mali záujem ostatné tímy, pretože moje skúsenosti majú veľkú hodnotu.“

Svojho bývalého šéfa nijak nehaní, práve naopak. Spory, ktoré nastali nikdy nenabrali osobný charakter. Zakaždým zostali na pracovnej úrovni. „Vždy sa od každého učím, aj od Maurizia, ktorému za to ďakujem. Naše osobné vzťahy boli dobré. Nikdy sme medzi sebou nebojovali. Problémy vyplývali z vízie, vedenia tímu a súťažných víkendov. Mali sme na to odlišné názory,“ uzavrel Binnoto.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac