spravy.sk spravy.sk

Vettel: Binotto nie je žiadnou novou tvárou
zdroj: Scuderia Ferrari

Vettel: Binotto nie je žiadnou novou tvárou

Sebastian Vettel je presvedčený o tom, že Ferrari napravilo slabiny, ktoré tímu v minulom roku uškodili. Červení v dôležitých chvíľach nestavili na Vettela, ktorému to podľa všetkého mierne nabúralo psychiku a nepodával svoje najlepšie výkony.

V boji s Lewisom Hamiltonom, ktorý mal za sebou dokonalý tím i podporu svojho kolegu, to napokon nemohlo stačiť. Scuderia však tentoraz spravila všetko pre to, aby to konečne vyšlo. Kimiho Räikkönena nahradil Charles Leclerc a Maurizia Arrivabeneho Mattia Binotto.

"Je to veľká zmena, ale Mattia je v tomto tíme dlhšie, ako väčšina ľudí, ktorí vo Ferrari pracujú. Nie je teda žiadnou novou tvárou," povedal Sebastian Vettel na stredajšom oficiálnom otvorení sezóny. 

"Myslím si, že všetci ho poznajú a naučili sa dôverovať mu," pokračoval. "Pre celý tím je to rozhodne nová výzva. Pokúsime sa otočiť stranu. V minulom roku sme mali určité slabiny a pokúsili sme sa ich napraviť, aby to v tomto roku bolo omnoho lepšie. Nálada je tu zatiaľ dobrá a tím je na správnej ceste. Auto sa správa dobre, nuž uvidíme, ako tu ročník začneme."

Pár slov k situácii pridal aj spomínaný Binotto. "V priebehu zimy sme si odviedli svoje domáce úlohy a sme kompletne koncentrovaní na sezónu," uviedol bývalý technický riaditeľ, resp. motorový šéf Ferrari. "Vždy je fajn začínať tu v Austrálii, ale bude to veľmi dlhá a ťažká sezóna. Musíme si udržať koncentráciu."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac