spravy.sk spravy.sk

Hill schvaľuje Ricciardov prestup, isto ho hrejú aj zmluvné milióny
zdroj: Renault F1

Hill schvaľuje Ricciardov prestup, isto ho hrejú aj zmluvné milióny

Daniel Ricciardo a v priebehu minulej sezóny rozhodol, že z Red Bullu definitívne odíde. Po Veľkej cene Azerbajdžanu v Baku vraj vycítil, že tím stojí na strane Maxa Verstappena a podľa Damona Hilla spravil dobre. Ten jeho prestup schvaľuje.

"Podľa mňa má dostatok sebavedomia," povedal majster sveta z roku 1996 pre The Sydney Morning Herald. "Je jednou z najpríjemnejších osobností v športe. Je ako lúč slnka. Mnoho jazdcov tu pochoduje so zamračenou a ponurou tvárou. On má nasadený vždy veľký úsmev, ale hlboko vo svojom vnútri má aj veľkú túžbu vyhrať. Vie však, že čas beží..."

"Má 29 rokov a pravdepodobne pocítil, že dôraz i podpora tímu boli presmerované k mladšiemu Maxovi Verstappenovi," hovoril ďalej Hill, podľa ktorého zo seba Ricciardo opäť potreboval spraviť jednotku a so situáciou v predchádzajúcom tíme sa nemohol uspokojiť: "Ak by to akceptoval, tak by sa navždy znenávidel."

Niektoré zdroje hovoria o tom, že Ricciardo je po Lewisovi Hamiltonovi a Sebastianovi Vettelovi tretím najlepšie plateným pretekárom na štartovom rošte. Spomínaný austrálsky The Sydney Morning Herald píše o zárobku 49 miliónov dolárov (v prepočte 35 miliónov amerických dolárov, 30 miliónov eur, pozn.red.) ročne, čo je neskutočná suma. Možno práve tá Ricciarda prilákala. Jeho kolega Nico Hülkenberg podľa toho istého zdroja zarába "len" sedem miliónov ročne.

"Nezabúdajme, že v tíme je zapojený aj Alain Prost. Podľa mňa je to skvelá situácia," pokračoval Damon Hill, podľa ktorého je Hülkenberg mimoriadne silný. "Teraz bude mať malú výhodu aj v zmene váhových pravidiel. Vždy patril medzi ťažších a azda na to trochu doplácal."

"Daniel Ricciardo sa boja nebojí, ale nesúhlasím s tým, že Red Bull opustil kvôli neschopnosti zdolať Maxa Verstappena. Naďalej je presvedčený o tom, že ho môže poraziť. Do Renaultu išiel preto, lebo chcel tím, ktorý sa o neho zaujíma. V takom prípade viete vyťažiť z talentu celého tímu, ktorý okolo vás je. Zainvestovali do neho a boli by hlúpi, ak by nenačúvali tomu, čo chce povedať."

"Je to tím, ktorý potenciálne môže bojovať s Ferrari a Mercedesom. Ak chcú, tak majú obrovské zdroje. Keď bude auto dobré, nalejú do toho peniaze. V športe majú aj dobrú históriu - nie je to o tom, že by to nikdy nezvládli," reagoval Hill mysliac na majstrovské tituly z rokov 2005 a 2006. "Dúfam, že pre neho to bol dobrý krok. Fakt dúfam. Renault už ukázal, že sa zlepšil. Viac toho aj preinvestovali, nabrali nových ľudí a v testoch ich auto nevyzeralo zle."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Damon Hill

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac