spravy.sk spravy.sk

Podľa Bottasa pôjde o to, kto bude mať najvyššiu rýchlosť vývoja
zdroj: Mercedes

Podľa Bottasa pôjde o to, kto bude mať najvyššiu rýchlosť vývoja

Valtteri Bottas je pred úvodnou veľkou cenou novej sezóny optimista. Očakáva, že Mercedes bude mať k dispozícii lepšie auto, ako to, s ktorým sa prezentoval počas predsezónnych testov. Zatiaľ však nevie, či to na Ferrari bude stačiť.

"Počas testov sa zdalo, že mali k dobru niekoľko desatín, ale toto tu je celkom iný okruh," povedal Bottas, ktorého slová priniesol RACER. "Ale nevieme, o koľko sa zlepšili. Na druhej strane som si istý tým, že po analýze a vykonaní vylepšení, sme niečo z našej straty dohnali. Ale koľko... to by som len tipoval."

"Videl som Sebove palubné zábery a ich auto vyzeralo ozaj stabilne. Majú teda veľmi stabilnú platformu a my na tom ešte určite musíme popracovať. Tak Lewis, ako aj ja, sme cítili, že s našim balíkom sa nejazdilo najľahšie, ale tím na to podľa mňa dobre zareagoval."

"Počas minulého týždňa sme v Brackley absolvovali dobré stretnutia a máme aj aktuálne novinky zamerané na nápravu toho, čo sme našli v analýzach. Verím, že auto tu bude lepšie, ale či to bude stačiť, to ešte len uvidíme," skonštatoval 29-ročný Fín.

Všeobecne sa očakáva, že o titul by sa mali pobiť Ferrari a Mercedes, ale Helmut Marko už viackrát vyzdvihol aj svoj Red Bull. Na túto stajňu si treba dať pozor aj podľa Valtteriho Bottasa.

"Podľa toho, čo sme videli v testoch, si myslíme, že nie sme favoritmi a zaostávame," hovoril Bottas. "Do istej miery sme len v pozícii stíhajúceho. Nevieme, ako je na tom Red Bull - myslíme si, že budú silní, pretože Honda sa zdá byť dosť silná a oni mali vždy dobré auto. V priebehu posledných rokov sa v priebehu ročníka dokázali zlepšovať fakt dosť rýchlo a určite budú hrozbou."

"Určite sme v boji a vieme, že máme silný tím. Sezóna je mimoriadne dlhá a pri takýchto zmenách pravidiel, aké vstupujú do platnosti, to bude do veľkej miery aj o vylepšovaní auta. V Abú Zabí totiž budú stroje omnoho rýchlejšie, ako tento víkend. Nech bude počas víkendu najrýchlejší ktokoľvek, ale bude to pomerne vyrovnané, tak na tom nezáleží. Pôjde o to, kto sa najviac zlepší," dodal Valtteri Bottas.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac