spravy.sk spravy.sk

Russella prišla do Melbourne podporiť takmer celá rodina
zdroj: ROKiT Williams Racing

Russella prišla do Melbourne podporiť takmer celá rodina

Počas víkendu si svoju premiéru vo Formule 1 odkrúti úradujúci šampión F2 George Russell. Anglický mladík pri tejto príležitosti prezradil, že do Austrálie ho prišla podporiť takmer celá rodina.

"Premiéru máte len raz, takže ju nechceli premeškať," povedal Russell na štvrtkovom stretnutí s novinármi. "Rodičia za celú moju kariéru vynechali možno len päť podujatí. Mimoriadne ma podporujú. Mám tu aj sestru, pretože jedna z jej najlepších kamarátok zo školy žije práve tu. A prišiel aj môj bývalý manažér Harry Soden."

Nedorazil len starší brat Benjy, ktorý bol kedysi motokárovým majstrom sveta. "Má deti, o ktoré sa musí starať," vysvetlil George Russell, ktorý sa chce všetkým členom svojej rodiny odvďačiť: "Je na mne, aby som z tejto príležitosti dostal maximum - a nielen pre mňa, ale aj pre nich. Chcem im niečo vrátiť."

V Austrálii však George veľké šance nemá. Williams má aktuálne najslabšie auto v štartovom poli a žiadne zázraky sa neočakávajú. "Za tímom je ťažký rok a tieto veci sa nedajú zmeniť len tak zo dňa na deň. Deje sa toho veľa, ale moja úloha nespočíva v tom, aby som nad tým premýšľal. Mojou úlohou je len to, aby som s autom jazdil čo najrýchlejšie."

"Koncentrujeme sa na to, aby sme z balíka, ktorý máme, dostali maximum. Do tímu som prišiel na dlhodobo. Teraz musíme podstúpiť určité kompromisy, ale neskôr z toho budeme môcť profitovať," dodal George Russell.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac