spravy.sk spravy.sk

Hamilton je s Bottasom spokojný: Čo nie je rozbité, netreba opravovať
zdroj: TASR/AP

Hamilton je s Bottasom spokojný: Čo nie je rozbité, netreba opravovať

Lewis Hamilton v minulom roku vybojoval už svoj piaty majstrovský titul a vyrovnal sa tak legendárnemu Juanovi Manuelovi Fangiovi. Počas víkendu sa v Austrálii začne nová sezóna, ale v tejto chvíli si netrúfa predpovedať, aká bude.

Po otázke týkajúce sa ťažkého čítania formy Mercedesu, ktorú ukázal v testoch, prišla nasledujúca odpoveď: "Nemyslím si, že je ťažké čítať ju. Podľa mňa to bolo celkom jasné, aj keď je ťažké vedieť, čo robili všetci ostatní..."

"To sa nedozvieme až do okamihu, ako zajtra zasadneme do auta. V kvalifikácii potom nadobudneme ešte lepší obraz a v priebehu niekoľkých úvodných pretekov začneme mať predstavu o tom, ako na tom každý je. Ale povedali sme, že nás ešte čaká práca a nehovorili sme hlúposti (použil slovo bullshit, pozn. red.). Ešte musíme odviesť určitú robotu," pokračoval Hamilton.

Angličan sa vzápätí pristavil pri svojom tímovom kolegovi Valtterim Bottasovi a hovoril o tom, že "kontinuita funguje". Vzápätí na tieto slová nadviazal zdôraznením skutočnosti, že "máme skvelé duo. Moja spolupráca s Valtterim dobre funguje už dva roky a nie je dôvod meniť to. Čo nie je rozbité, netreba opravovať."

V testoch to z pohľadu strieborných nebolo úplne ideálne, ale od tých chvíľ stajňa odviedla množstvo práce. "Nové informácie dáte do veterného tunela a rovnako aj inžinieri zozbierajú všetky nové informácie a pracujú na tom."

"Po testoch teda každý dosiahne pokroky," hovoril ďalej Lewis Hamilton. "Auto tu bude nové a budeme mu už omnoho lepšie rozumieť, ale to isté platí o všetkých. Vylepšenia ako také sme nepriniesli."

"Bude zaujímavé sledovať, ako sa prejaví vylepšenie, ktoré priniesol Red Bull. Navyše viem, že aj Ferrari zvykne na prvé preteky priniesť novinky, takže bude zaujímavé pozorovať to," dodal Hamilton.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac