spravy.sk spravy.sk

Ecclestone vyzdvihuje Whitinga: Odvádzal perfektnú prácu
zdroj: TASR/AP

Ecclestone vyzdvihuje Whitinga: Odvádzal perfektnú prácu

Bývalý boss Formuly 1 Bernie Ecclestone si podľa vlastných slov nevie predstaviť, čo bude tento šport robiť bez dlhodobo slúžiaceho riaditeľa pretekov Charlieho Whitinga. Ten vo štvrtok rano nečakane zomrel.

Ecclestone Whitinga dobre poznal, pretože v 80. rokoch spolupracovali v Brabhame a následne dlhé roky kooperovali z pozícií šéfa športu a riaditeľa pretekov.

"Pre FIA odvádzal perfektnú prácu," povedal Ecclestone pre RaceFans. "Neviem, čo budú robiť, prípadne ako ho nahradia. To vám poviem celkom úprimne. Odvádzal super robotu."

"Charlie bol chlapík, ktorému som mohol dôverovať. Väčšina ľudí vedela, že mu môže veriť. Ak povedal, že niečo spraví, tak to dodržal. Ak sa to dalo, tak to spravil. Nemám nič zlé, čo by som o ňom povedal."

Brabham zažil s Whitingom ako hlavným mechanikom veľmi úspešné roky 1981 až 1983, ktoré Nelsonovi Piquetovi vyniesli dva majstrovské tituly.

"Nebol ani tak hlavný mechanik, ale skôr bol tím-líder," pripomenul Ecclestone. "Tím vlastne viedol a viedol ho k víťazstvu. Všetci jazdci mu dôverovali a mali ho radi, rovnako aj ostatní ľudia v tíme... Pochopiteľne, že tu a tam niekoho nahneval, veď jazdcom sa všetky rozhodnutia nepáčili. Zvyčajne však boli správne."

"Jediná dobrá vec na tom všetkom je tá - ak tu vôbec niečo dobré vieme nájsť - že si predstavujem, aký šťastný si večer líhal. Myslel na to, že ráno o siedmej vstane a bude pokračovať v práci, ale nezobudil sa. Ak budem musieť odísť aj ja, dúfam, že rovnakým spôsobom," dodal Bernie Ecclestone.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Bernie Ecclestone

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac