spravy.sk spravy.sk

Kubicu mrzia problémy, Williams nemá dosť náhradných súčiastok
zdroj: ROKiT Williams Racing

Kubicu mrzia problémy, Williams nemá dosť náhradných súčiastok

Robert Kubica s prvým tréningovým dňom novej sezóny nebol práve najspokojnejší. Bol o štyri sekundy pomalší ako Lewis Hamilton a v prvom rozhovore s novinármi prezradil, že auto bolo poškodené.

"Moje dojmy boli bohužiaľ narušené určitými ťažkosťami, ktoré sme mali," povedal Kubica. "Hlavne v druhom tréningu išlo o dosť veľký kompromis, pretože auto bolo poškodené. Súčiastky sme sa pokúšali napraviť, ale bohužiaľ ich nemáme dosť. Museli sme vyťažiť maximum z toho, čo máme k dispozícii. Ale ťažko sa takto jazdí a keď hrozia aj ďalšie poškodenia, tak je to ešte náročnejšie."

"Ale tak či tak je fajn, že som tu a môžem tu byť. Možno to znie čudne, pretože ak ste zvyčajne takí pomalí, len ťažko nájdete nejaké pozitíva. Vždy však treba dostať maximum z toho, čo máte k dispozícii a taký bude náš cieľ aj zajtra."

Poľský pretekár pri pomenovávaní problémov nebol práve najotvorenejší, ale bolo to vraj niečo podobné ako v testoch. "Museli sme sa vyhnúť obrubníkom. Keď s autom bojujete, aby ste sa udržali na trati, tak to nie je jednoduché. Popoludní to už bolo o niečo lepšie, ale ako som už povedal, všetko to bolo do určitej miery obmedzené."

Ťažkostí je teda viac ako dosť, aj keď presnejšie opísať ich zatiaľ nevieme. Realitu však tímu vystavila časomiera, ktorá ukázala, že strata na inak najpomalšieho Landa Norrisa predstavovala viac ako 1,7 sekundy. S tým bude ťažké niečo spraviť.

"Celkovo sa trápime s gripom. Nie je to žiadne tajomstvo," pokračoval Robert Kubica. "Ráno bolo veľmi ťažké, mali sme problém s gripom a aj keď sme to popoludní zlepšili, na časoch sa to neukázalo. Pocit však bol o niečo lepší."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Austrália

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac