spravy.sk spravy.sk

Ricciardo chce niečo odkukať z Hülkenbergových dlhých jázd
zdroj: TASR/AP

Ricciardo chce niečo odkukať z Hülkenbergových dlhých jázd

Daniel Ricciardo má pred sebou ďalšie domáce preteky, v ktorých to opäť nevyzerá na víťaznú oslavu austrálskeho jazdca. Prvé tréningy nedopadli ideálne, okrem nedostatku rýchlosti sa Renault musel vysporiadať aj s prozaickejšími problémami. Ricciarda totiž brzdili "zvláštne" problémy s bezpečnostnými pásmi.

"Oba naše výjazdy boli trochu oneskorené, objavilo sa pár drobností s pásmi, neviem, čo sa s nimi dialo. Nie, nepribral som, viem, že ste sa ma na to išli opýtať!" zavtipkoval Daniel Ricciardo. "Tento týždeň som toho veľa nejedol, bol som príliš zaneprázdnený na jedenie. Tie pásy boli v skutočnosti poriadne voľné. Spravili preto pár drobných úprav, no potom ich nedokázali ani utiahnuť. Prídeme na to."

"Mohli sme v oboch výjazdoch zajazdiť aj viac kôl, no nakoniec sme robili to, čo sme museli. Nepovedal by som, že mi chýba čas na trati, bolo to len o zisťovaní, čo spraviť. Toto je hrboľatý okruh, takže treba prísť na to, čo obetovať pre lepšiu jazdu. Či ísť dobre po obrubníkoch a nerovnostiach, alebo byť agresívny a z auta dostať maximum prítlaku," vysvetľoval domáci hrdina.

Ricciarda v piatok potešili aspoň krátke stinty. Pretekové simulácie už také dobré neboli, no pravdepodobne šlo len o odstrániteľný nedostatok na Austrálčanovej strane garáže, keďže Nico Hülkenberg mal v tomto smere oveľa lepšie popoludnie.

"Ťažko z toho niečo čítať. Krátke jazdy boli nakoniec OK. Tie dlhé už také dobré neboli," konštatoval víťaz siedmich veľkých cien. "Boli sme raz hore a raz dolu. Stále sa máme o aute čo učiť, nájsť spôsoby, ako ho nastavovať, a tu i tam odhaliť pár drobných trikov. Nico tu má viac vedomostí, takže sa v tomto smere budem snažiť niečo pochopiť. Teraz sa azda ja naučím niečo od neho a časom sa, dúfam, on voľačomu podučí odo mňa."

Očakávania od soboty? "Ak obe autá skončia v prvej sedmičke alebo osmičke, bude to dobrý štart do sezóny. Keď sa však pozriete na štartové pole, je to trochu zvláštne. Vpredu vidíte Mercedes a Red Bull, no a očakávame, že Ferrari sa zajtra pozdvihne. Neviem, či popoludní mali nejaké problémy alebo jazdili s väčším množstvom paliva, ale zatiaľ nie sú rýchli. Je to tu šialené."

"Na nejakom piatom mieste vidíte Kimiho Räikkönena, takže zajtra to bude dosť tesné. Do jednej alebo dvoch desatiniek by sa mohli vojsť aj tri či štyri pozície," dodal Ricciardo.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Austrália

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac