spravy.sk spravy.sk

Bottas je spokojný: Auto je lepšie ako v testoch
zdroj: Twitter/Mercedes

Bottas je spokojný: Auto je lepšie ako v testoch

Oba piatkové tréningy v Melbourne patrili Mercedesom. Konkurencia nemala nárok, veď tretí Max Verstappen stratil osem desatín sekundy. Hoci ešte tímy neukázali svoju skutočnú silu, viacerých tieto výsledky prekvapili. Sebastian Vettel hneď označil vyjadrenia Mercedesu z predsezónnych testov o problémoch s autom za hlúpe. Strieborné šípy sa však oplácajú rovnakou kartou: má to byť práve Ferrari, ktoré sa skrýva.

"Z auta som mal lepší pocit ako na testoch," uznal Valtteri Bottas. "Na auto sme nenasadili veľa nových súčiastok, ale boli sme schopní optimalizovať balík, ktorý máme. Bol to slušný deň na to, že bol len prvý. V piatok ale časy nebývajú dôležité." 

Z tohto dôvodu sa nenechá oblafnúť časmi Ferrari. "Ferrari bolo na zimných testoch veľmi rýchle. Nemyslím si, že by ich rýchlosť zrazu zmizla. Možno testujú niečo iné a zajtra sa dozvieme viac."

"Plný výkon ostatných sme ešte nevideli. Nemáme ani poňatia, ako veľmi sa ešte vieme pred kvalifikáciou zlepšiť, a netušíme, koľko toho ešte dokážu priniesť ostatní. Zajtra bude zaujímavé sledovať prvé ostré jazdy," dodal rodák z Nastoly.

Druhý tréning dopadol pre Valtteriho Bottasa takmer navlas rovnako ako pre Lewisa Hamiltona. Obaja zajazdili po 33 kôl, videli sme u nich temer rovnaké stinty a ich najrýchlejšie kolá delilo len päť stotín sekundy. Rýchlejší bol úradujúci majster sveta.

Preto mohol byť aj pomerne spokojný. "Zdá sa, že auto je na tom podobne ako v Barcelone, čo je pozitívne, keďže toto je iný okruh. Veľmi dobre sme sa prehrýzli cez náš program, na trati sme nemali žiadne problémy. Vieme sa ešte zlepšiť v mnohých ohľadoch, ale toto nebol zlý začiatok. Je dôležité, že sme s oboma autami dokázali jazdiť, nik z nás nespravil chybu a monoposty sme udržali v jednom kuse," dopovedal Hamilton.

"Bol to produktívny deň," zapojil sa aj technický riaditeľ James Allison. "Našli sme slušný balans pre oboch jazdcov a pre obe zmesi. Nasadili sme aj pár noviniek a vyzerá to tak, že fungujú OK. Ešte je príliš včasná fáza víkendu na to, aby sme mali nejakú skutočnú vedomosť o tom, ako na tom sme, ale vieme, že naše auto sa ovláda dosť dobre a na oboch zmesiach má dobrú degradáciu."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Austrália

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac