spravy.sk spravy.sk

Hülkenberg je spokojný: Aj v Melbourne sa v aute cíti dobre
zdroj: TASR/AP

Hülkenberg je spokojný: Aj v Melbourne sa v aute cíti dobre

Nico Hülkenberg sa v piatkových tréningoch pred Veľkou cenou Austrálie ukázal v pomerne dobrom svetle. Bol rýchly a jeho nový kolega Daniel Ricciardo priznal, že tempo mu závidel. Zdalo sa, že Renault sa dotiahol o poznanie bližšie k najlepším.

Objavili sa však aj problémy, za ktoré mohla porucha palubného počítača. "V digitálnom svete to bez neho nefunguje, takže sme to museli dostať pod kontrolu a všetko zresetovať," vysvetlil Hulk nevyhnutnú prestávku. "Nebol to ideálny začiatok, ale nakoniec som si dobre zajazdil. Nemôžem povedať, že by sme kvôli tomu nejako výrazne stratili."

"Na druhej strane som asi radšej, že to prišlo už ráno a nie popoludní. V prvom tréningu je tu trať zvyčajne dosť špinavá a počas toho druhého sa naučíte omnoho viac. Vtedy sme už usilovne jazdili."

Nemec, ktorý vo svojej kariére ešte ani raz nevystúpil na pódium, priznal, že do Austrálie cestoval bez očakávaní. Radšej si nedával vôbec žiadne ciele. "Pre mňa bolo najdôležitejšie to, aby som sa v aute cítil dobre aj na inom okruhu ako Barcelona. A vyšlo to," usmial sa. "Dlhé jazdy boli dobré, auto reagovalo podľa predpokladov. Stred poľa je mimoriadne vyrovnaný, ale veľkosť našej straty na čelo nepoznám."

Hülkenberg okrem toho vyzdvihol aj spoluprácu s Danielom Ricciardom, ktorá zatiaľ prebieha dobre. Prezradil, že v rámci tímu sú všetky dáta voľne dostupné a ťažiť z toho môžu obaja.

"To, že som dnes skončil pred Danielom, nie je dôležité. V Renaulte sa ešte celkom neudomácnil, po zmene tímu potrebujete určitý čas. Ešte mu to chvíľu potrvá," vysvetlil Nico Hülkenberg. "Celkovo to dnes bola zábava. Som rád, že už nemusíme len kecať, ale môžeme aj jazdiť. Počkajme si na kvalifikáciu a opäť budeme o niečo múdrejší."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Nico Hülkenberg

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac