spravy.sk spravy.sk

Je nový riaditeľ pretekov fanúšik Ferrari?
zdroj: Pirelli Motorsport

Je nový riaditeľ pretekov fanúšik Ferrari?

Keď vo štvrtok nečakane zomrel dlhoročný riaditeľ pretekov Charlie Whiting, vedenie Formuly 1 muselo urýchlene konať a nájsť za neho náhradu. Napokon na toto miesto nominovalo Michaela Masiho, ktorý je riaditeľom V8 Supercars a bol tak priamo v Melbourne.

"Ako si isto viete predstaviť, ostali sme nepripravení," reagoval prezident FIA Jean Todt na zvolanej tlačovke. "Stavili sme na núdzové riešenie tak, aby sme zabezpečili, že bude odvedená dobrá práca. A začali sme uvažovať o tom, čo spravíme z dlhodobého hľadiska."

"Vedeli sme, že Charlie na tejto pozícii nebude donekonečna. Pracovali a premýšľali sme aj nad budúcim plánom. Bohužiaľ sme ho museli implementovať skôr, ako by sme boli radi," dodal Todt.

Zahraničné zdroje si už na Michaela Masiho posvietili a nemecký Bild avizuje, že pravdepodobne má najbližšie k Ferrari. Na sociálnej sieti LinkedIn má totiž medzi záujmami aj "Scuderia Ferrari Fan Club", "Ferrari Owners & Enthusiasts", "Ferrari World Abu Dhabi"  či "Ferrari Classic Owners and Passionate".

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: FIA

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac