spravy.sk spravy.sk

Gasly vysvetľuje, prečo vypadol už v Q1
zdroj: Red Bull Content Pool

Gasly vysvetľuje, prečo vypadol už v Q1

Pre Pierra Gaslyho sa kvalifikácia na Veľkú cenu Austrálie skončila veľmi skoro. Francúz vypadol už v jej prvej časti, keď mu na postupové pätnáste miesto chýbalo 54 tisícin sekundy. Max Verstappen však žiadne problémy nemal a pohodlne postúpil z desiateho miesta. Prečo teda Gasly vypadol?

Za všetko môže stratégia Red Bullu, ktorý chcel zajazdiť len jedno ostré kolo, a tak si pošetriť pneumatiky. Ešte pred poslednou sériou jázd to vyzeralo celkom dobre, veď Verstappen bol tretí a Pierre Gasly držal ôsmy najlepší čas. Pilotov Red Bullu navyše delilo len 0,144 sekundy.

"Boli sme trochu optimistickí s tým jedným výjazdom. Som naozaj, naozaj sklamaný," povedal pre BBC Radio 5 Pierre Gasly. "Taká bola naša stratégia. So svojím prvým kolom som bol dosť spokojný, za Maxom som zaostal len o jednu desatinku, takže som stratil len málo. Nečakali sme však, že sa ostatní dokážu v druhých jazdách tak zlepšiť."

Keď Gasly sediac v garáži sledoval časy konkurencie, tušil, že to môže dopadnúť aj veľmi zle. "Keď som videl tie zlepšenia — získavali takmer sekundu —, tak som rýchlo pochopil, že to môže byť dosť tvrdé. Som sklamaný, pretože sme mali lepší tretí tréning. V aute som sa cítil pohodlne a myslím si, že sme mali rýchlosť na to, aby sme získali slušný výsledok. Zaskočilo nás zrýchľovanie trate a to nás vyšlo dosť draho."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Austrália

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac