spravy.sk spravy.sk

Williams priznal "fundamentálny" problém, náprava potrvá dlho
zdroj: Twitter/Williams

Williams priznal "fundamentálny" problém, náprava potrvá dlho

Netreba dvakrát zdôrazňovať, že Williams je na tom veľmi zle. Tak počas testov, ako aj počas priebehu tohto víkendu v Melbourne, sme si už o výkonnosti tradičného tímu mohli spraviť obraz. Vyzerá to na krízu, ktorá sa tak skoro neskončí.

"Máme fundamentálny problém, o ktorom nechcem verejne hovoriť," reagoval George Russell po austrálskej kvalifikácii. "Už vieme, čo to je, ale to neznamená, že sa v pondelok zobudíme a napravíme to."

"Na to, aby sme zmenili niečo takéto fundamentálne, budeme potrebovať mesiace vývoja a práce na simulátore. Konštruktéri už pracujú na tom, ako to spraviť. Musíme to spraviť a bohužiaľ nás čaká viacero pretekov, kým budeme schopní bojovať."

"Myslím si, že ak tento fundamentálny problém napravíme, výrazne poskočíme vpred," hovoril ďalej Angličan. "Možno aj potom budeme na konci štartového roštu, ale aspoň budeme mať šancu bojovať. Momentálne nemáme ani len nádej, pretože sme príliš ďaleko vzadu."

V podobnom duchu sa niesla aj tlačovka s Robertom Kubicom: "Nechcem hovoriť o číslach. V minulom roku sme o podobnom fundamentálnom probléme vedeli asi ešte skôr, ale celý rok sa to nezmenilo."

"Už mám viac skúseností a nepoviem, že to napravíme za dva alebo tri mesiace. V tejto chvíli to nikto nevie. Dúfam, že to potrvá len dva alebo tri mesiace, ale neviem," dodal smutný Poliak.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Robert Kubica

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac