spravy.sk spravy.sk

Gasly príliš nepresvedčil a uviazol za Kvjatom, Horner sa ho zastáva
zdroj: TASR/AP

Gasly príliš nepresvedčil a uviazol za Kvjatom, Horner sa ho zastáva

Pierre Gasly mal v kvalifikácii na VC Austrálie smolu a kvôli nedobrému odhadu svojich stratégov napokon štartoval až sedemnásty. V prvej časti pretekov sa dostal veľmi vysoko a bol už šiesty, avšak po zastávke v boxoch sa prepadol za Daniila Kvjata, cez ktorého sa už nedostal. Skončil teda len jedenásty a nebodoval.

Šéf Red Bullu Racing Christian Horner ho napriek tomu pochválil. "Pierre Gasly dnes odjazdil veľmi silnú veľkú cenu," povedal Angličan pre Sky Sports F1. "Mal len smolu, že z nej nevyťažil ani bod."

Jeden z problémov bol v tom, že Kvjat bol nalepený na Lanca Strolla a neprestajne mal výhodu DRS. Gasly teda zo svojho DRS nič nevyťažil. "Bohužiaľ sme skončili vo vláčiku DRS," reagoval Horner

"Toro Rosso bolo na rovinke veľmi rýchle, asi mali o niečo slabší prítlak ako my. Ani to, že sme mali mäkšie gumy, bohužiaľ nestačilo na to, aby sme sa dostali vyššie. Pierre podľa mňa odjazdil dobré preteky. Jeho nápravná jazda bola silná, ale na tejto trati sa predbieha fakt ťažko."

Gaslyho kolega Max Verstappen však skončil tretí, takže porovnanie týchto jazdcov nevyznieva práve najlepšie. "Po štarte zo sedemnásteho miesta sme vedeli, že dostať sa na takejto trati späť do top 10 bude ťažké," uviedol Gasly. "V minulom roku sme tu narátali len štyri (predbiehacie) manévre a neviem, či ich tentoraz bolo omnoho viac. Skúsil som všetko, ale na body som sa bohužiaľ nedostal."

"Dostal som informáciu, že v prednom krídle sa mi zachytila nečistota a okrem toho sme jazdili v balíku, kde mal každý DRS. Ani s DRS sme teda Toro Rosso nedostihli. Počas celého víkendu mali veľmi dobrú maximálku," dodal Francúz.

Pierre Gasly na tom všeobecne nie je najlepšie. V testoch dvakrát havaroval a tentoraz to v Melbourne nezvládol dobre. "Ešte je príliš skoro," zastával sa ho Horner. "V F1 je vždy tlak, ale podľa mňa dnes odjazdil dobré preteky. Len potrebuje čistý víkend. Vieme, že má rýchlosť, len mu musíme dopriať čas a ono to príde."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac