spravy.sk spravy.sk

Stroll sa teší z prvých bodov: V strede poľa to bude naozaj tesné
zdroj: Pirelli Motorsport

Stroll sa teší z prvých bodov: V strede poľa to bude naozaj tesné

Bola to veru divoká premiéra vo farbách tímu svojho otca. Lance Stroll bol kvalifikácií až šestnásty. V pretekoch sa však pani šťastena obrátila na jeho stranu a výsledkom je veľmi pekné deviate miesto. Porazil tak aj svojho tímového kolegu Sergia Péreza, ktorý štartoval desiaty.

Mladý Kanaďan ukázal, že vie, ako dobre odštartovať. Dostal sa pred Daniila Kvjata, Antonia Giovinazziho a samozrejme i nešťastného Daniela Ricciarda. Preteky začal na stredne tvrdej zmesi, jeho prvý stint tak bol veľmi dlhý. Pomohli mu komplikácie súperov, ktorí štartovali v najlepšej desiatke. Tí museli ísť do boxov skôr a zasekli sa za Antoniom Giovinazzim. Takýmto spôsobom sa Stroll prepracoval skrz Landa Norrisa, Sergia Péreza či Romaina Grosjeana.

„S dnešnými pretekmi som veľmi spokojný,“ usmieval sa Stroll. „Je skvelé získať nejaké body hneď prvý víkend sezóny, no ľahké to nebolo.“

„Naháňal som Nica Hülkenberga a Kimiho Räikkönena predo mnou, zároveň sa bránil pred Daniilom Kvjatom a Pierre Gaslym za mnou. Bola to výzva,“ povedal Stroll. Pätica Hülkenberg – Räikkönen – Stroll – Kvjat – Gasly prišla do cieľa v súvislom vláčiku bez väčších odstupov.

„Bol som pod veľkým tlakom a bolo to naozaj tesné, ale som rád, že sme doviezli dva body. Štartovali sme zozadu, takže sme chceli na trati vydržať dlho. Kľúčom bol dobrý štart a zisk nejakých miest, čo sa nám aj podarilo.“

„Potom sme mali dobré tempo a držali súperov na mäkších zmesiach za nami. Dnes sme mohli vidieť, že v strede poľa to bude naozaj tesné,“ povedal Stroll.

Pochvalu svojmu mladíkovi nadelil aj šéf tímu Otmar Szafnauer. „Som veľmi rád, že Lance v prvých pretekoch za náš tím získal body. Z jeho strany to bola veľmi zrelá jazda a tento výsledok si plne zaslúži. Po obrovskom úsilí v továrni v posledných mesiacoch je skvelé takto začať sezónu,“ povedal Szafnauer.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lance Stroll

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac