spravy.sk spravy.sk

V Pirelli nechápu druhý Vettelov stint, ostatným stredné gumy fungovali
zdroj: TASR/AP

V Pirelli nechápu druhý Vettelov stint, ostatným stredné gumy fungovali

Sebastian Vettel realizoval v priebehu Veľkej ceny Austrálie veľmi skorú zastávku v boxoch. Po štarte s mäkkými pneumatikami prezul na stredné, ktoré mu však vôbec nesedeli. Bol mimoriadne pomalý a vo Ferrari netušia, prečo.

K situácii sa vyjadroval aj šéf Pirelli pre motoršport, ktorý tiež nebol príliš múdry. "Nie je mi celkom jasné, čo sa to stalo," skonštatoval Mario Isola. "Možno vo Ferrari nepochopili, ako z pneumatík dostať maximum. Stredne tvrdé zmesi fungovali na niektorých iných autách výborne, napríklad na Toro Rosso alebo Red Bulle Racing. Gasly a Kvjat s nimi jazdili dlho, a to mali ťažké autá."

"Bottas dosiahol s toutu zmesou dve kolá pred koncom najrýchlejšie kolo pretekov. Nemôžeme teda tvrdiť, že pneumatiky označené žltou farbou nepracovali dobre. Možno len na Ferrari niečo nebolo v poriadku."

"Osvedčili sa pritom aj tvrdé zmesi a sám seba sa pýtam, prečo ich nenasadilo viac jazdcov. Je to škoda. Vždy je to tak, že stajne v tréningoch nasadzujú hlavne mäkšie gumy a potom sa zas a zas dostanú do situácie, že v pretekoch nasadia tvrdé, ktoré ani netestovali. Pritom v Melbourne sa tvrdé gumy ukázali ako trvanlivé a spoľahlivé," dodal Isola.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac