spravy.sk spravy.sk

Russell vnímal prvé preteky len ako testy, nechce bojovať iba s Kubicom
zdroj: ROKiT Williams Racing

Russell vnímal prvé preteky len ako testy, nechce bojovať iba s Kubicom

George Russell mal v úvodných pretekoch svojej kariéry jediného súpera; bol ním jeho tímový kolega Robert Kubica. Aj toho sa pomerne skoro zbavil, keďže Poliak nešťastne prišiel o predné krídlo a jeho auto vykazovalo aj ďalšie poškodenia.

"Z osobného pohľadu máte len tímového kolegu, s ktorým sa môžete porovnávať," povedal Russell pre Motorsport.com. "Určite nie som sklamaný, že som z toho vyšiel lepšie, ale nejde mi o boj s ním o posledné miesto. Musíme spolupracovať a napraviť to."

"Pochopiteľne, že s Robertom to napokon ani nebol férový boj; už na štarte utrpel poškodenie. Pre oboch z nás to bolo len o tom, aby sme auto priniesli do cieľa a podľa možností sa čo najviac naučili."

Russell napokon prišiel do cieľa so stratou dvoch kôl a na stred poľa stratil celé kolo. Išiel na dve zastávky v boxoch a v závere mohol mať vyššiu rýchlosť, no keďže sa dotiahol na Landa Norrisa so Sergiom Pérezom, nemohol ju preukázať.

"Aj toto bolo celkom fajn. Dostal som sa blízko za nich a mohol som pochopiť, aké množstvo prítlaku pri takejto jazde strácame," skonštatoval. "Môžeme povedať, že toto sú v zásade tréningy pre budúcnosť."

Šéfka tímu Claire Williamsová bola s predstavením svojich jazdcov spokojná. "Tak George, ako aj Robert, pre nás počas víkendu odviedli veľmi dobrú prácu," reagovala Angličanka. "Som spokojná s oboma. Vedeli sme, že to bude ťažké a budeme vzadu. Tímu som aj tak povedala, že nás všetci pozorujú a tak či tak je dôležité odviesť najlepšiu možnú prácu."

"Do cieľa sme prišli s oboma autami, mali sme dve skvelé zastávky i dobré strategické rozhodnutia. To je všetko, čo v tejto chvíli môžeme chcieť. Najdôležitejšie je to, že sme sa veľa naučili. Máme dostatok informácií, ktoré môžeme analyzovať a spraviť určité zlepšenia," dodala dcéra Sira Franka Williamsa.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac