spravy.sk spravy.sk

Racing Point bije na poplach: Ferrari a Haas porušujú pravidlá
zdroj: TASR/AP

Racing Point bije na poplach: Ferrari a Haas porušujú pravidlá

Spôsob, akým svoje autá stavia americký Haas, sa nepozdáva viacerým stajniam Formuly 1. Zatiaľ čo niektoré sa situácii prispôsobili a sami začali takto podporovať svoje sesterské tímy, iné na to nemajú peniaze, vybavenie, no a hlavne nie sú továrenskými tímami. Medzi nich patrí aj Racing Point, ktorý teraz upozorňuje na pochybnú spoluprácu Ferrari a Haasu.

Podľa Zaka Browna nie je taká úzka spolupráca pre Formulu 1 dobrá, Cyril Abiteboul má zas strach z nebezpečného precedensu. Vyjadrovať svoje obavy začala ešte na začiatku minulého roka i Force India: "Ako je možné, že niekto bez zdrojov dokáže postaviť konkurencieschopné auto?" pýtal sa vtedy Otmar Szafnauer.

"Nemali by sme sa ale na Haas hnevať, ak postupujú podľa pravidiel," uznal dnes už šéf Racing Pointu. "Mali by sme sa hnevať na pravidlá, že to umožňujú. Pravidlá sú problém, nie niekto, kto v nich kľučkuje."

Haas odoberá od Ferrari maximálne povolené množstvo dielov. Všetko by teda malo byť v poriadku. Technický riaditeľ Racing Pointu Andy Green si to ale nemyslí. Podľa neho je v tom aj čosi viac. "Je dovolené si vymieňať isté hardvérové komponenty, ale nemôžete sa deliť o technické informácie. Toto pravidlá nepovoľujú."

Green je presvedčený, že inžinieri Ferrari a Haasu si vymieňajú aj údaje, čo dáva tímu Günthera Steinera dôležitú výkonnostnú výhodu. Ferrari a Haas sa však zatiaľ šetrenia zo strany FIA neboja; Racing Point podľa všetkého nemá ako svoje tvrdenia dokázať.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac