spravy.sk spravy.sk

Abiteboul očakáva nepredvídateľnú sezónu, trafiť sa do nastavení je aj o šťastí
zdroj: Pirelli Motorsport

Abiteboul očakáva nepredvídateľnú sezónu, trafiť sa do nastavení je aj o šťastí

V tejto sezóne je na čele, ale i v strede poľa veľká konkurencia. Cyril Abiteboul z Renaultu navyše predpokladá, že dlho nebudeme vedieť určiť jednoznačnejšie poradie tímov. Najlepšie výkony v tých-ktorých pretekoch podajú vždy tí, ktorí sa ideálne trafia do úzkeho pracovného okna.

"Bolo to extrémne tesné, a extrémne tesné to bude aj celú sezónu," povedal reportérom z motorsport.com Cyril Abiteboul po skončení nedeľných pretekov. "Myslím si, že to bude fascinujúce. Je veľmi ťažké to trafiť, no veľmi ľahké to pokaziť, pokiaľ ide o manažment pneumatík, výber pneumatík, nastavenia. V Melbourne sme v tomto smere neboli perfektní, takže ide o ďalšiu oblasť, v ktorej sa musíme čosi naučiť a spraviť pokrok."

Nové autá fungujú podľa Abiteboula v oveľa užšom pracovnom okne ako po minulé roky. Čierneho Petra vraj malo v Austrálii Ferrari. "Pri autách je extrémne ľahké sa dostať do okna a zas z neho vypadnúť. Kontrolujeme, čo sme spravili a čo robili ostatné tímy."

"Ferrari malo tento problém v pretekoch, Red Bull ho mal v kvalifikácii. Myslím si, že z nejakého dôvodu je veľmi ľahké to trafiť presne, ale aj vôbec. Nemáme to pod kontrolou. Bude zaujímavé sledovať, čo sa stalo s ostatnými. Azda sa z nepríjemností ostatných budeme vedieť aj niečo naučiť."

"Túto sezónu to môže spraviť zaujímavejšou. Pokiaľ ide o nás, potrebujeme sa lepšie pripraviť. Máme auto, ktoré je schopné podávať lepšie výkony. Musíme len odstrániť všetky drobné problémy, ktoré boli tento víkend odhalené," dodal šéf tímu z Enstone.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac