spravy.sk spravy.sk

Mercedes rozpočtový strop podporí, ak „bude fungovať na tých správnych úrovniach“
zdroj: Mercedes

Mercedes rozpočtový strop podporí, ak „bude fungovať na tých správnych úrovniach“

Pred nami sú kľúčové týždne a mesiace rokovaní ohľadne pravidiel platných od roku 2021. K najdôležitejším budú patriť aj jednania o rozpočtovom strope, ktoré dlhodobo narážajú na nezáujem malých tímov.

Stretnutia Strategickej skupiny F1 a Komisie F1 začnú tento utorok. Predmetom budú najdôležitejšie body pravidiel platných od roku 2021. Doterajšie rokovania krachovali aj kvôli nezáujmu najväčších tímov. Jean Todt však už avizoval, že očakáva veľký pokrok. Pravidlá musia byť známe do konca júna, takže je jasné, že budú dohadované na poslednú chvíľu.

Šéf Mercedesu Toto Wolff je pred blížiacim sa stretnutím optimistický. A to dokonca aj z hľadiska rozpočtového stropu, ktorý môže pripraviť najväčšie stajne o výhodu. Pripomína však, že každé takéto opatrenie musí byť funkčné.

„Cítim v tomto procese určitý impulz,“ povedal Wolff pre Autosport. „Všetci sme nadšení z toho, ako rok 2021 vyzerá. Mercedes určite má záujem o zavedenie rozpočtového stropu, ak bude fungovať na tých správnych úrovniach. Potom to bude dávať zmysel pre každého.“

„Predpisy sú samozrejme dôležitým stavebným kameňom. Takže sa poďme pozrieť, čo prinesie budúci týždeň, ale podľa toho, čo som počul, musím byť optimista.“

Za pravidlo o rozpočtovom strope už roky bojujú malé tímy. Tie to považujú za kľúčový faktor vo svojej snahe dotiahnuť sa na najlepších. Podľa šéfa tímu Racing Point Otmara Szafnauera sa musia reštrikcie výdajov dohodnúť čo najskôr.

„Čas beží. Takže už je skutočne potrebné začať zisťovať, čo to môže priniesť. My sme spokojní s tým, ako bol rozpočtový strop navrhnutý predtým. Myslím, že v pozadí už majú rámec toho, ako ho kontrolovať,“ povedal Szafnauer.

Z hľadiska výšky rozpočtových obmedzení sa najčastejšie skloňuje suma 150 miliónov libier ročne. Ktoré konkrétne výdaje by mala zahŕňať je zatiaľ nejasné.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac