spravy.sk spravy.sk

Gasly sa vracia na svoje obľúbené podujatie: Je to miesto plné emócií, hovorí
zdroj: Red Bull Racing

Gasly sa vracia na svoje obľúbené podujatie: Je to miesto plné emócií, hovorí

Veľmi náročný prvý víkend vo farbách nového tímu. Takýto začiatok v novej práci si neželá nikto. Vyzeralo to, že všetko v Melbourne sa spolčilo proti mladému Francúzovi. Ten však v Bahrajne plánuje návrat.

Najprv mu strategická chyba vlastného tímu ukončila sobotný program už po prvej časti kvalifikácie. Gasly tak na okruhu, kde je predbiehanie mimoriadne náročné štartoval až sedemnásty. Potom počas pretekov v Red Bulle nie úplne šťastne naplánovali zastávku v boxoch, kvôli čomu sa Gasly zasekol za Daniilom Kvjatom na jedenástom mieste, na ktorom víkend aj dokončil.

Teraz sa však kolotoč F1 presunul na okruh, ktorý má v srdci francúzskeho pilota zvláštne miesto. Minulý rok skončil v Bahrajne na úžasnom štvrtom mieste. V tom čase to bolo najlepšie umiestnenie Hondy po jej návrate do Formuly 1.

„Bahrajn patrí k mojim najobľúbenejším podujatiam,“ povedal Gasly pre GPFans. „Najlepší výsledok vo Formule 1 som dosiahol práve tu, keď som vlani skončil štvrtý. Pre mňa je to miesto plné emócií.“

„Tiež som tu absolvoval moju najlepšiu kvalifikáciu so šiestym miestom, nakoniec som štartoval piaty. Takže mám skvelé spomienky. Je prirodzené, že niektoré miesta vo vás zanechávajú emócie, pre mňa je Bahrajn na vrchole rebríčka,“ povedal Gasly.

„Teším sa na svoj návrat, tentoraz s Red Bullom, najmä po náročnom víkende v Melbourne. Videli sme, že naše auto je konkurencieschopné, takže sa neviem dočkať, až naskočím späť do auta.“

Nováčika vo svojom tíme podporil aj Christian Horner. Po náročných austrálskych pretekoch mu vysielačkou adresoval pochvalu. „Bola to dobrá jazda Pierre. Videli sme, že si bojoval so srdcom. Na tejto trati sa ťažko predbieha. Máš pred sebou veľa svetlých dní, nemaj strach.“

„Myslím, že odjazdil dobré preteky. Potrebuje len jednoduchší víkend. Vieme, že jeho tempo je dobré, potrebuje čas a ono to príde,“ povedal Horner po Austrálii pre Sky Sports.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Pierre Gasly

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac