spravy.sk spravy.sk

Gasly sa sťažuje na nepredpovedateľné auto
zdroj: TASR/AP

Gasly sa sťažuje na nepredpovedateľné auto

V Austrálii sa kvalifikačné pôsobenie Pierra Gaslyho skončilo už v Q1 a ani v Bahrajne to nebolo omnoho lepšie: nový pretekár Red Bullu sa dostal do Q2, kde aj dobačoval. Následne tvrdil, že jeho auto sa správalo nepredpovedateľne.

"Problémy mám hlavne so zadnou časťou," sumarizoval Gasly svoje vystúpenie. "Neviem, ako ďaleko môžem zájsť, pretože väčšinou mi tá zadná časť dosť nepredpovedateľne uletí. Myslím si, že Max sa v aute momentálne cíti komfortnejšie. S inžiniermi na tom potrebujeme zapracovať a uvidíme, čo dokážeme spraviť pre to, aby mi viac sedelo."

"So zadnou časťou sme sa trápili od začiatku víkendu - a hlavne na mojom aute. Vyskúšali sme veľké množstvo vecí, ale situácia sa v skutočnosti nezlepšila," smutne konštatoval Francúz, ktorý takto vyštartuje len z trinásteho miesta. Za kolegom Maxom Verstappenom je o celých osem priečok!

V ďalšej časti rozhovoru vysvetľoval, že často sa mu pretáčajú kolesá a opakoval nepredpovedateľnosť. "Nedokázal som to vyskladať do jedného celku. Keď je všetko takéto vyrovnané, tak to dopadne asi takto... Postup ďalej mi ušiel o šesť stotiniek."

"Momentálne mám pocit, že nedokážem jazdiť tak, ako potrebujem. Niekedy zatočím a nič sa nestane, no inokedy zatočím a stratím kontrolu nad zadnou časťou. Je to fakt nepredpovedateľné."

"V kvalifikácii sme opäť skúšali nové veci, ale situáciu nezlepšili. Asi potrebujeme viac času. S inžiniermi sa musíme pozrieť na to, ako by auto mohlo byť konzistentnejšie, alebo aby som aspoň dokázal predpovedať, čo sa stane. V tejto chvíli mi to sťažuje hlavne tá nepredpovedateľnosť," vysvetlil Pierre Gasly.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Bahrajn

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac