spravy.sk spravy.sk

Kubica sa priblížil Russellovi, s autom však nie je spokojný
zdroj: TASR/AP

Kubica sa priblížil Russellovi, s autom však nie je spokojný

Robert Kubica sa v bahrajnskej kvalifikácii trochu zlepšil a za kolegom Georgom Russellom zaostal len o štyri stotiny sekundy. Dovtedy bol rozdiel medzi pretekármi Williamsu zvyčajne väčší, ale Kubicu to aj tak nepotešilo.

"V kvalifikácii sme mali zopár problémov, na ktoré sa potrebujeme pozrieť," povedal poľský pretekár. "Ale hlavná vec, ktorú si z tohto týždňa odnášame, je nasledovná: dve autá s rovnakým nastavením fungujú celkom odlišne."

"Austráliu som opustil zmätený a pochyboval som o nastavení, pretože obe autá boli z hľadiska ovládania kompletne odlišné. Tentoraz sme začali s rovnakou konfiguráciou oboch áut, ale ich vlastnosti boli celkom iné. Nič sa nezmenilo..."

Finálne časy podľa Kubicu nič neznamenajú a nedajú sa porovnávať. "George možno z auta ani nedostal veľa," skonštatoval Krakovčan. "Nemyslím si, že by sme sa v tejto chvíli mohli pozerať na časy. Máme totiž väčšie problémy, ktoré majú vplyv na pocit v aute a na výkon."

"Až príliš veľa ľudí sa koncentruje na moju osobu, ale ja si myslím, že v súčasnej situácii je moja osemročná absencia ten najmenší problém. Existuje mnoho vecí, kvôli ktorým ja ani George nie sme v komfortnej situácii. Všetci v tíme sme v nepríjemnej situácii."

"Pre budúcotýždňové testy už možno máme pripravený plán, ale hlavnou prioritou musí byť pochopiť, prečo sú obe autá o toľko odlišné," zdôrazňoval Robert Kubica. "To, aby sme mali dve autá, ktoré budú fungovať rovnako, je základ."

Russell napokon potvrdil to, čo naznačil už Kubica. Kvalifikačné kolo mu príliš nevyšlo a mohol byť o päť až sedem desatín sekundy rýchlejší. Sám je však zvedavý na to, prečo kolegovo auto funguje inak.

"Ak by ste sa pozreli na dáta, mali by ste pocit, že jazdíme s inou úrovňou krídel. Ale nie, nejazdíme," prezradil Russell. "Nie je to nič drastické, ale správanie áut je iné a nemalo by také byť. Musíme sa na to pozrieť. Autá by mali byť rovnaké."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Robert Kubica

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac