spravy.sk spravy.sk

Magnussen nechápe, čo sa to stalo: Po silnej kvalifikácii totálny prepad
zdroj: Haas

Magnussen nechápe, čo sa to stalo: Po silnej kvalifikácii totálny prepad

Haas ukázal v kvalifikácii na Veľkú cenu Bahrajnu mimoriadnu silu, ale v pretekoch sa všetky smelé plány rýchlo rozplynuli. Kevin Magnussen štartoval z šiesteho miesta a rýchlostne bol na úrovni Maxa Verstappena z Red Bullu, no potom sa niečo stalo a do cieľa prišiel až trinásty.

"Auto jednoducho nemalo tempo," čudoval sa. "Od začiatku do konca sme boli zúfalí a beznádejní. Platilo to aj na rovinkách, takže sme nemali šancu pred nikým sa brániť. Boli to ozaj zúfalé preteky. V kvalifikácii sme boli dobrí, takže auto musí byť dobré, ale v pretekoch niečo neklapalo. Musíme tvrdo zapracovať a pokúsiť sa pochopiť, čo sa to pokazilo."

Dán priznal, že hlavný problém mu spôsoboval nedostatok gripu a bolo to znepokojujúce. "Keď auto prinútime pracovať, tak je jednoznačne dobré. Na druhej strane je znepokojujúce mať takéto dni. Jednoducho som nemal žiadny grip. Auto nefungovalo, absolútne sa nedostalo do optima. Všade som sa kĺzal a všade sa mi blokovali kolesá. Bol to celkom iný stroj, ako v kvalifikácii. Fakt veľmi čudné."

Motory Ferrari majú vysoký výkon a dalo sa predpokladať, že Haas z nich na rovinkách môže ťažiť. Prečo to neplatilo? "Na rovinkách sme boli najpomalší," skonštatoval Magnussen. "Ostatné autá s motormi Ferrari okolo mňa na rovinkách lietali."

"Avšak vedeli sme, že tu máme balík so silným prítlakom, takže to nebolo až také prekvapujúce. No mysleli sme si, že budeme mať potrebné tempo. Napokon sme boli takí pomalí a pri tejto rýchlosti na rovinke sme nemohli nič robiť. Len sme sa kolo čo kolo prepadávali," dodal Kevin Magnussen, ktorý napokon zdolal len Lanca Strolla a dvoch pretekárov Williamsu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac