spravy.sk spravy.sk

Sainz si trúfal aj na Mercedesy, no zastavil ho Verstappen
zdroj: McLaren

Sainz si trúfal aj na Mercedesy, no zastavil ho Verstappen

Carlosovi Sainzovi bolo po Veľkej cene Bahrajnu nesmierne ľúto, že sa v nej boj o bodované priečky skončil tak skoro. Rýchlosťou sa totižto vyrovnal aj tímom, o ktorých predbehnutí mohol v minulosti len snívať. Sainzov smútok zmiernil fakt, že aj keby súboj s Verstappenom ustál, pravdepodobne by o vybojované priečky prišiel v dôsledku problémov s technikou.

Španiel vyštartoval zo siedmeho miesta, no hneď v prvom kole si podal Kevina Magnussena. Pred sebou mal Maxa Verstappena, ktorý sa mu vôbec nevzďaľoval, práve naopak. "Asi ste všetci videli ten môj mega štart a mega prvé kolá. Mal som veľkú rýchlosť na Red Bull predo mnou a mal som pocit, že som rýchlejší aj ako Mercedes," pochválil svoje auto Carlos Sainz. "Dával som si za cieľ predbehnúť Maxa a potom som chcel zistiť, čo ešte dokážem."

Následne začal opisovať rozhodujúci incident: "Vyšiel som z prvých dvoch zákrut, otvoril DRS a do štvrtej zákruty dorazil pred Maxom. Z vonkajška som sa presunul a od Maxa som dostal poriadne tvrdý úder. Ja som z toho vyšiel najhoršie, keďže som dostal defekt. Nemôžem uveriť, že Red Bull nemal žiadne poškodenie z takého masívneho nárazu. Mohli by ste povedať, že som mu mal nechať viac miesta, no on úplne minul zákrutu a poriadne tvrdo ma trafil. Bolo to smolné, bolo to pretekanie, tvrdé pretekanie. Možno až príliš tvrdé."

"No nebudem sa sťažovať, hlavne nie teraz, keď som ešte stále dosť rozpálený. Celá situácia ma štve, mal som také silné auto, taký silný víkend a aj tak nemám pre tím žiadne body," smutne pokrútil hlavou Sainz, ktorého žiaľ aspoň čiastočne zmiernil fakt, že sa aj tak musel väčšinu pretekov boriť s problémami.

"V desiatom kole som mal poruchu prevodovky. Zvyšok pretekov som už nemal synchronizované prevodové stupne. Strácal som kvôli tomu polovicu sekundy na kolo," informoval pilot McLarenu. "Ak by som po tom incidente aj zostal na piatej priečke a prevodovka by zrazu začala zlyhávať, asi by som bol ešte viac naštvaný."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Bahrajn

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac