spravy.sk spravy.sk

Heidfeld Vettela nikdy nepovažoval za mimoriadny supertalent
zdroj: Ferrari

Heidfeld Vettela nikdy nepovažoval za mimoriadny supertalent

Nick Heidfeld Sebastiana Vettela dobre pozná. Jednak sú obaja z Nemecka, ale nájdeme u nich aj iné prepojenia: Keď Heidfeld aktívne pôsobil v BMW, Vettel do tímu prišiel ako testovač. Svojho krajana však vtedy príliš nezaujal.

"Celkom úprimne? To som si veru nemyslel," odpovedal Heidfeld na otázku, či od Vettela očakával toľko majstrovských titulov. "V sériách pred F1 odvádzal dobrú prácu, ale počas testov som ho nevnímal ako nejakého mimoriadne vynikajúceho."

O Vettela sa v tom čase zaujímali aj iné tímy, ktoré kontaktovali i Heidfelda. Zaujímali sa o jeho názor: "A ja som im povedal, že ho nevnímam ako nejakú špičku. No zjavne som sa mýlil..."

"Môžem však potvrdiť, že bol veľmi vysoko inteligentný," pokračoval Quick Nick. "Patril k jazdcom, ktorí sa zo svojich chýb dokázali poučiť a videli možnosť napredovať."

V ďalšej časti rozhovoru, z ktorého cituje Speedweek, sa Heidfeld zaoberal aj inými jazdcami. Za najlepších považuje Lewisa Hamiltona s Fernandom Alonsom. Spomína si na to, ako ich pred pár rokmi pozoroval v Monaku.

"Myslím si, že Lewis už po stránke rizika trochu cúvol, ale v tom čase bol najbližšie a najextrémnejšie pri zvodidlách. Alonso bol z môjho pohľadu najsilnejší - k zvodidlám nešiel až tak blízko, ale bol veľmi konštantný."

"V pretekoch je Alonso najlepší. Takmer vždy vyťaží maximum a takmer vždy sa priblíži limitu. Mimo trate niekedy vo vzťahu s tímom možno nie je práve najlepší, ale na trati bol v súbojoch vždy férový. Vždy každý vedel, že neurobí žiadnu hlúposť," dodal Nick Heidfeld.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Nick Heidfeld

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac