spravy.sk spravy.sk

Leclercov brat Arthur bude so Sauberom pôsobiť v nemeckej F4
zdroj: Sauber Junior Team

Leclercov brat Arthur bude so Sauberom pôsobiť v nemeckej F4

Ako sme vás už informovali, juniorský tím Sauberu bude pôsobiť vo všetkých významných nižších formulových kategóriách. V spolupráci s Charouz Racing System dá príležitosť mnohým mladým talentovaným pretekárom, medzi ktorých práve pribudol aj Arthur Leclerc.

Ako napovedalo už jeho meno, ide o mladšieho brata aktuálneho pretekára Ferrari Charlesa Leclerca. Osemnásťročný Monačan bude deviatym členom spomínanej juniorky a uvidíme ho v nemeckom šampionáte ADAC F4. Pod dozorom Ralfa Schumachera a Gerharda Ungara by mal pritom absolvovať aj niekoľko kôl talianskej F4.

"Som veľmi rád, že môžem byť súčasťou juniorky Sauberu," povedal Arthur Leclerc. "Je to vážny program, ktorý je napojený na tím Formuly 1 a môj brat bol v roku 2018 takisto súčasťou Sauberu. Táto príležitosť pre mňa znamená veľa. Moje auto bude celkom iné a omnoho rýchlejšie ako monopost F4, s ktorým som jazdil vo Francúzsku, ale mojim cieľom je vyhrať a posunúť sa do ďalšej pretekárskej kategórie."

"Som presvedčený o tom, že nás bude reprezentovať top tím vyrastajúcich hviezd," pridal pár slov majiteľ Charouz Racing System Antonín Charouz. "Teším sa na rozbehnutie sezóny."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Sauber

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac