spravy.sk spravy.sk

Sainz očakáva od Keya rýchly vplyv, ale až na budúcoročné auto
zdroj: screenshot/FOM

Sainz očakáva od Keya rýchly vplyv, ale až na budúcoročné auto

Carlos Sainz prestúpil pred aktuálnou sezónou do McLarenu, kde nedávno začal spolupracovať s Jamesom Keyom. Pozná ho veľmi dobre, pretože spolupracovali už v Toro Rosso, kde sme Sainza videli do konca roku 2017.

Key chcel do McLarenu prísť už pred časom, avšak Red Bull mu neudelil súhlas a prestup sa tak zrodil až teraz. Tým pádom je takmer isté, že jeho vplyv na tohtoročné auto bude minimálny a musí sa orientovať hlavne na stroj pre rok 2020.

"Jamesa poznám ešte z čias pôsobenia v Toro Rosso a je fajn vidieť starého kamaráta v novom prostredí," uviedol Sainz, ktorého slová cituje crash.net. "Pre tím je to ozaj veľké aktívum. Na budúcoročné auto bude mať rýchly vplyv. V tomto roku je to o zžití s procedúrami, o spoznaní fungovania tímu a tohtoročného auta..."

"Tento proces učenia mu pomôže a pred budúcim rokom ho postaví na dobrú štartovaciu čiaru. V tomto roku bude pre neho veľmi ťažké zabezpečiť, aby mal nejaký vplyv, pretože len práve prišiel," skonštatoval Španiel.

Do McLarenu okrem toho príde aj bývalý šéf Porsche pre LMP1 Andreas Seidl, ktorý v tíme začne pracovať pred májovou Veľkou cenou Španielska.

"Ešte je príliš skoro," reagoval na margo Keya šéf tímu Zak Brown. "V tejto chvíli je podľa mňa v režime pozorovania a spoznáva tím. Vykonali sme niekoľko zmien, ktoré sme začali realizovať uprostred minulého roku. Je super mať ho tu."

"Okrem toho k nám o mesiac príde aj Andreas Seidl. Keď sa tak stane, budeme mať kompletný pretekársky tím. Nuž a potom to bude len o sklopení hláv nadol a o tom, aby sme sa pokúšali byť čoraz rýchlejší," dodal Brown.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac