spravy.sk spravy.sk

Verstappen o Bahrajne: Po stránke nastavenia sme urobili chybu
zdroj: Red Bull Content Pool

Verstappen o Bahrajne: Po stránke nastavenia sme urobili chybu

Red Bull v Bahrajne zaostal za očakávaniami. Max Verstappen bol v kvalifikácii len o niekoľko milisekúnd lepší ako Kevin Magnussen z Haasu, čo sa rozhodne nečakalo. Ideálne to potom nebolo ani v pretekoch, kde musel odolávať tlaku Carlosa Sainza z McLarenu. Čo sa to stalo?

"Počas testov sme pochopili mnoho vecí a prišli sme aj na to, že po stránke nastavenia sme urobili chybu. Bohužiaľ," priznal Verstappen vo štvrtok pred Veľkou cenou Číny. "Takto to chodí, ale prišli sme na to a tým pádom je to OK."

Po ďalšej otázke týkajúcej sa toho, o čo konkrétne išlo, Verstappen nebol príliš otvorený. Prezradil len, že to bolo "dosť veľké" a týkalo sa to "mechanickej oblasti". Problém mali obe autá. Inak by bol Red Bull bližšie k Ferrari a Mercedesu.

"Ak by sa nám podarilo nájsť lepší balans, tak by sme k ním určite boli bližšie," zdôraznil. "V tom prípade by sme určite skončili na treťom mieste. Okrem toho bolo počas víkendu neprestajne veterno a nebol som spokojný s balansom. Snažil som sa, ale nikdy sme ho optimálne nevyladili."

Pred Veľkou cenou Číny je však vraj ľahké napraviť to a všetko by malo byť v poriadku. 

"Auto však momentálne nie je dostatočne rýchle. V Bahrajne sme našli určité problémy a pracujeme na nich. Cítim sa však dobre, s autom nie je nič zlé a cítim sa v ňom lepšie ako v minuloročnom stroji," dodal Max Verstappen.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac