spravy.sk spravy.sk

Monza urgentne potrebuje 60 miliónov eur na renováciu okruhu
zdroj: Toro Rosso Content Pool

Monza urgentne potrebuje 60 miliónov eur na renováciu okruhu

Monza má v pláne ešte pred sezónou 2022 renovovať trať tak, aby sa okruh opäť stal jasnou jednotkou v rebríčku najrýchlejších podujatí Formuly 1. Na renováciu však potrebuje až sto miliónov eur, pričom na nájdenie prvých 60 nie je žiaden termín príliš skorý. Prezident Automobilového klubu Talianska (ACI) hovorí o urgencii.

Ešte na konci minulého roka vedúce osobnosti okruhu predstavili plán, ako Monze prinavrátiť lesk. Jeho súčasťou by malo byť odstránenie jednej zo šikán — hovorí sa hlavne o druhej —, rozšírenie niektorých častí okruhu, vybudovanie nových prístupových ciest, novej hlavnej tribúny a možno aj obnova starého oválu. S fungujúcim oválom by Monza mohla mať opäť desaťkilometrový okruh.

Angelo Sticchi Damiani, šéf ACI, hovoril o budúcnosti Monzy na talianskom veľtrhu ExpoMove. "ACI platí organizačné poplatky Liberty Medii a nemôže míňať peniaze na urgentnú renováciu okruhu. Je to starý okruh a blíži sa k svojej storočnici. Najlepšie by bolo sa k tomuto dátumu dopracovať s okruhom, ktorý bude mať takú vysokú úroveň, akou znamenitou je jeho história. Ak by prišla nejaká podpora zo strany talianskej vlády, bolo by to rozhodujúce, aby sme mohli spraviť všetko, čo chceme."

Aby toho nebolo málo, Monze sa tento rok končí zmluva. To je podľa Damianiho jedným z problémov; podľa neho má toho Liberty Media po Berniem Ecclestonovi na pleciach poriadne veľa.

"S Liberty Media, ktorá zdedila mnoho príliš drahých a neudržateľných kontraktov, je to teraz veľmi ťažké a komplikované," poťažkal si Damiani. "Toto sa však týka organizačných vecí. Verím tomu, že sa dočkáme dohody, v ktorú dúfame, a ona pomôže zhmotniť všetku tú dôležitú prácu, ktorú potrebujeme spraviť."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Monza

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac