spravy.sk spravy.sk

Red Bull vyriešil časť svojich problémov, je blízko Ferrari a Mercedesu
zdroj: TASR/AP

Red Bull vyriešil časť svojich problémov, je blízko Ferrari a Mercedesu

Piatkové tréningy pred Veľkou cenou Číny ukázali, že Ferrari a Mercedes sú približne na jednej úrovni. Červení sú výrazne rýchlejší na rovinkách, ale na druhej strane sú omnoho pomalší v pomalých zákrutách. Nuž a čo je zaujímavé, veľmi blízko k ním je aj Red Bull.

"Podľa mňa to bude veľmi vyrovnané," povedal Charles Leclerc z Ferrari. "Mercedes a aj Red Bull sú celkom blízko, takže to bude zaujímavá bitka. Red Bull je rozhodne bližšie, ako sme očakávali, čo je fajn vidieť. Myslím si, že to bude dobrý boj troch tímov."

Max Verstappen už povedal, že Red Bull v Bahrajne doplatil na chybu týkajúcu sa nastavenia. Tentoraz by to všetko malo byť omnoho lepšie. "Rozhodne sme k ním bližšie a dnes som bol s autom celkom spokojný. Nemám sa príliš na čo sťažovať," uviedol Holanďan.

"Zatiaľ je príliš skoro na to, aby sme povedali, či dokážeme bojovať o čelo, ale určite to vyzerá lepšie ako v Bahrajne, čo nás teší," pokračoval Verstappen. "V tamojších testoch sme odhalili problém a pochopiteľne sme očakávali, že to tu bude lepšie. Dnes sme mali dobrý balans."

Uľavilo sa mu, keď na to prišiel? "Pochopiteľne, že vždy existovali určité otázniky, ale boli sme dosť presvedčení o tom, že keď problém vyriešime, budeme na tom lepšie. Dnes sa to potvrdilo, čo nie je zlé," dodal Verstappen.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac