spravy.sk spravy.sk

Alfa Romeo mala problém s inštaláciou motora
zdroj: Pirelli Motorsport

Alfa Romeo mala problém s inštaláciou motora

Ako sme vás už informovali, Antonio Giovinazzi z Alfy Romeo bol nútený vynechať celý prvý čínsky tréning. Teda absolvoval dve inštalačné kolá, po ktorých sa vrátil do garáže, a to bolo všetko.

Sám nevedel povedať, čo sa to stalo, ale situáciu následne objasnil jeho šéf Frédéric Vasseur. Ten prezradil, že išlo o problém s inštaláciou motora. Pohonnú jednotku bolo potrebné vybrať, všetko napraviť a vložiť naspäť.

"Mali sme problém s inštaláciou motora a museli sme ho vybrať," uviedol Vasseur. "Trvalo to príliš dlho na to, aby sme to stihli v rámci prvého tréningu. Škoda, pretože to bola chyba a kvôli tomu vynechal prvý tréning."

Pozitívom je to, že inštalačná chyba nespôsobila žiadne škody. "S autom sme však takto nemohli jazdiť a museli sme zastať. Všetkých nás to hnevá, lebo od začiatku sezóny ukazuje, že má rýchlosť. V Melbourne bol v Q1 veľmi rýchly a odjazdil lepšie kolo, ako bolo celkovo najlepšie kolo v podaní Kimiho, prípadne niečo na tej úrovni."

"V pretekoch v Bahrajne mal tempo, ale v kvalifikácii spravil na konci kola malú chybu. Inak bol o niečo rýchlejší ako Kimi. Pokúša sa všetko poskladať do jedného celku, ale tím mu dnes nepomohol," dodal Fred Vasseur.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alfa Romeo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac