spravy.sk spravy.sk

Tost o Albonovi: Najdôležitejšie je to, že je rýchly
zdroj: TASR/AP

Tost o Albonovi: Najdôležitejšie je to, že je rýchly

Alex Albon musí vynechať kvalifikáciu na VC Číny: v treťom voľnom tréningu totiž spravil chybu, v poslednej zákrute bol "široký" a vyšiel na umelý koberec, aby následne stratil kontrolu nad autom a tvrdo havaroval.

Jeho monopost STR14 ostal totálne zničený a Toro Rosso potvrdilo, že bude potrebné nasadiť nové šasi. Šéf tímu Franz Tost však nebol nahnevaný. Aj toto je podľa neho súčasťou procesu učenia.

"Práve som s ním hovoril a všetko je v poriadku," povedal Tost pre Motorsport.com. "Kvalifikácie sa nemôže zúčastniť - práve sme prešetrili jeho monokok a je zničený, takže to nie je možné."

"Aj toto je súčasťou procesu učenia. V prvej rannej jazde bol veľmi rýchly a aj tou druhou by sa dostal do top 10. V prvom sektore bol o dve desatiny rýchlejší ako predtým, rýchly bol aj v druhom sektore. Ale OK, v treťom havaroval..."

"Najdôležitejšie je však to, že je rýchly. Vie, prečo havaroval a to je dôležité," pokračoval Tost. "Naučil sa nejaké lekcie, takto to funguje. Zajtra ho čakajú preteky. Vie, čo je dôležité pre jeho budúcnosť a na zvyšok zabudne."

V čase realizovania tohto rozhovoru ešte nebolo jasné, ako sú na tom jednotlivé súčiastky motora Honda. "Honda to ešte prešetruje, v tejto chvíli to neviem. Uvidíme. Problém je v tom, že by sme museli nasadiť ďalší motor tej istej špecifikácie," dodal Franz Tost na margo toho, že novšia a výkonnejšia špecifikácia zatiaľ k dispozícii nie je.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Franz Tost

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac