spravy.sk spravy.sk

Giovinazziho postihol rovnaký problém ako Leclerca, Vasseur berie vinu na seba
zdroj: TASR/AP

Giovinazziho postihol rovnaký problém ako Leclerca, Vasseur berie vinu na seba

Ferrari počas uplynulých dvoch týždňov intenzívne pracovalo na tom, aby odstránilo príčinu poruchy pohonnej jednotky Charlesa Leclerca, ktorá ho v Bahrajne stála víťazstvo. Do Šanghaja preto Maranello poslalo nové riadiace jednotky, no v Alfe Romeo sa ich rozhodli nenasadiť, čo Giovinazziho postihlo podobne ako pred dvoma týždňami Leclerca.

Mechanici Alfy totižto nemali dostatok času na zapracovanie novej riadiacej jednotky do auta, nuž to odložili na neskôr. To už ale bolo neskoro; Giovinazzi v priebehu prvého meraného kola kvalifikácie prišiel o jeden valec. Vyštartuje tak až z osemnásteho miesta.

"Ferrari nám poskytlo novú špecifikáciu, ale nemali sme dostatok času na to, aby sme ju nainštalovali," vysvetľoval Frédéric Vasseur pre Autosport. "Dnes sme mali problémy a na zajtra ju vymeníme, no ponecháme si tú istú verziu. U Kimiho tú jednotku meniť nebudeme. Antoniovi sme sa ospravedlnili, je to čisto len moja chyba. Beriem na seba plnú zodpovednosť, pretože Ferrari nám ju poskytlo, aby sme ju vymenili. Po boji je každý generál, no my sme o tom vedeli. Prísť do Číny aj s novou špecifikáciou by bolo riskantné."

Obe autá Alfy Romeo budú preto jazdiť s chybnou riadiacou jednotkou. V tíme budú tŕpnuť, či technika vydrží celú dĺžku pretekov. Giovinazziho vypadnutie by zaklincovalo ďalší smolný víkend mladého Taliana.

Od začiatku sezóny sa mu nedarí, no tím za ním stojí. "Nie je to ľahké. V druhom tréningu v Bahrajne sme mali problém, on nemohol odjazdiť ani jedno kolo. No a problémy sa objavili i tu v prvom tréningu. Opäť na jeho aute," bráni svojho pilota Vasseur. "No a potom dnešok, to je už trochu moc."

"Naštartovali sme motor, dokončili výjazdové kolo. Prešiel cieľovou čiarou a dobehol chlapcov, ktorí vychádzali z boxov. Problém sa objavil na konci prvej zákruty," ďalej informoval šéf Alfy. "Antonia podporujeme na 200 percent. Viem, čoho je schopný. Viem, čo už dokázal, každý jeden deň som to sledoval. Z časov na kolo to nie je evidentné, no som presvedčený, že čoskoro to ukáže."

Sám Giovinazzi sa s problémami rýchlo zmieril a okamžite sa začal koncentrovať na preteky. "Viem, že zajtrajší štart z posledného radu bude ťažký, no uvidíme. Toto je okruh, na ktorom viete predbiehať. Dáme do toho maximum. Naším cieľom sú stále body. Myslím si, že v pretekoch budeme mať dobrú rýchlosť. Preteky sú okrem toho dlhé, nikdy neviete, čo sa stane."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alfa Romeo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac