spravy.sk spravy.sk

Ruský miliardár Mazepin sa nevzdáva: Chce prevziať Williams
zdroj: TASR/AP

Ruský miliardár Mazepin sa nevzdáva: Chce prevziať Williams

Dmitrij Mazepin nie je v kruhoch Formuly 1 žiadne neznáme meno. Tento ruský miliardár momentálne podporuje svojho syna Nikitu vo Formule 2 a zdá sa, že by chcel napodobniť Lawrenca Strolla a svojmu synátorovi zaistiť miesto v F1 skrz nákup podielov jedného z tímov.

Mazepin vlani figuroval v špekuláciách ohľadne predaja tímu Force India. Líder obrovskej chemickej spoločnosti Uralkali disponuje imaním vo výške asi sedem miliárd dolárov. Je tak približne trikrát bohatší, než Stroll. Jeho záujem o Force Indiu bol eminentný, nakoniec však neuspel. Svojho cieľa sa ale zdá sa nevzdal a ruská tlačová agentúra TASS prišla s informáciou, podľa ktorej by Mazepin rád prebral tím Williams, z ktorého sa Stroll prednedávnom stiahol.

„Hlavný akcionár spoločnosti Uralkali, Dmitrij Mazepin rokuje o nákupe tímu Formuly 1 Williams,“ píše vo svojej správe TASS.

Svoje do víru špekulácii pridala aj talianska verzia portálu Motorsport, známa svojimi vychýrenými „insidermi“. Tí tvrdia, že rokovania začali počas víkendu v Číne a Mazepin má v úmysle získať veľký podiel akcii. Jeho syn Nikita je vicemajstrom série GP3 a tento rok postúpil do F2. Má za sebou niekoľko jázd v monoposte Force Indie. Po prechode tímu do rúk Strollovcov však nemajú Mazepinovci prístup do kokpitu ktoréhokoľvek tímu Formuly 1.

Williams sa teraz ocitol na šikmej ploche. Jednoznačne najhorší celok poľa trpí nedostatkom zdrojov pre svoj pretekársky tím, ktorý sa nevyhnutne pretavil aj do výsledkov. Strata podpory Strollovcov a ruského SMP Racing stajňu zasiahla, keďže noví sponzori nepriniesli tak veľkú finančnú injekciu.

Ak by sa teda Mazepinovi nakoniec podarilo získať veľký podiel v tíme, je jasné, že jeho syn by sa v roku 2020, najneskôr v roku 2021 stal súťažným pilotom Williamsu. Zopakoval by tak „modus operandi“ Lawrenca Strolla.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Nikita Mazepin

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac