spravy.sk spravy.sk

Willi Weber: Michael chcel Micka manažovať
zdroj: Scuderia Ferrari

Willi Weber: Michael chcel Micka manažovať

Willi Weber sa preslávil ako manažér Michaela Schumachera. Nemecký pretekár mal dokonalú podporu zo všetkých strán a aj z tejto, manažérskej. Willi síce nebol lacný a volali ho "Mr. 20 percent", takže zo zárobku 50 miliónov za rok si rovno desať vzal, no odrobil svoje.

V aktuálnom rozhovore pre Motorsport-Total.com prezradil, že Michael mal v pláne manažovať svojho syna Micka a sprevádzať ho na ceste do Formuly 1. Lyžiarska nehoda z decembra 2013 mu to však bohužiaľ prekazila.

"Michael chcel chlapca dostať do Formuly 1 a manažovať ho tak, ako som kedysi manažoval ja jeho," prezradil Weber. "To by bol výsledok celého tohto príbehu a veľmi sa mu to páčilo."

Niektorí rodičia sa o svoje deti boja a nechcú ich poslať cestou motoršportu, no sedemnásobný majster sveta bol iný: "On to vnímal presne opačne a dokonca ho (Micka) aktívne podporoval."

Podľa Webera by to všetko bolo absolútne správne nastavené. "Michael totiž všetko vie," skonštatoval. "Vie, s akými tímami musí komunikovať a vie, ako to všetko funguje. Týmito skúsenosťami si totiž sám prešiel. Boli to jeho snahy."

Mickovi sa napokon celkom dobre darí aj bez priamej podpory otca. V minulom roku triumfoval v F3 a teraz už pôsobí vo Formule 2. "S príbehom jeho otca však má na pleciach veľkú záťaž. Vždy ho každý porovnáva s Michaelom a hovorí: 'Volá sa Schumacher, musí dosahovať rovnaké výsledky, ako jeho otec'. Pre neho je to obrovská záťaž."

"Ak by Michael ešte mohol stáť po jeho boku, všetko by to malo celkom inú symboliku, avšak teraz Mick v očiach ľudí v podstate zastupuje svojho otca. A to je problém. Každý ho k nemu prirovnáva a všetci hovoria, že musí dosahovať rovnaké výsledky."

Weber súčasne priznal, že s rodinou Schumacherovcov už vôbec nie je v kontakte. "Pani Kehmová (súčasná manažérka Schumacherovcov, pozn. red.) náš vzťah prostredníctvom tlače celkom zničila. Zo strany Schumacherovcov už nič neprišlo."

Nemec priznal, že svojho dlhoročného "zverenca", ktorý je pravdepodobne pripútaný na lôžko, od nehody vôbec nevidel. "Raz sa to musí skončiť. Po nehode som tri mesiace trpel ako pes. Nech som kdekoľvek, ľudia ma oslovujú: 'Vy ste Weber, tak ako je na tom Schumacher?' Veľmi si želám, aby sa Michael čo najrýchlejšie opäť postavil na nohy a mohol som ho objať. To je moje najtajnejšie prianie."

Willi Weber okrem toho dlho manažoval napríklad aj Nica Hülkenberga, ale dnes už v motoršporte vôbec nepôsobí. Žije na Mallorke a živí sa inými vecami. Venuje sa stavebníctvu.

"Mám sa dobre. Potrebujem pracovať, pretože dôchodok nie je pre mňa. Práca, ktorej sa venujem dnes, je viac-menej o zábave vo voľných chvíľach. Ak by som nechcel, nič nemusím. Ale viem a môžem, chvalabohu. Som spokojný a myslím si, že to je celkom dôležité," dodal Willi Weber.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Michael Schumacher

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac