spravy.sk spravy.sk

Brundle: Počínanie Ferrari Leclerca ponižuje a frustruje
zdroj: TASR/AP

Brundle: Počínanie Ferrari Leclerca ponižuje a frustruje

Tímová réžia Ferrari z posledných veľkých cien vytvára vlnu diskusii. Po poslednej veľkej cene sa k nej vyjadril aj komentátor Sky Sports Martin Brundle. Ten vcelku múdro poukazuje najmä na psychický dopad zásahov tímu na jednotlivých jazdcov.

„Ferrari skrátka na tempo Mercedesu v Šanghaji nestačilo, akokoľvek skúšali útočiť, brániť, vymieňať jazdcov alebo blokovať. A keďže Red Bull napĺňal svoj potenciál, vpredu sa začali odorávať nudné preteky,“ píše Brundle vo svojom stĺpčeku na stránkach Sky Sports.

Najviac pozornosti samozrejme pútala tímová réžia Ferrari, nakoľko sa červeným autám nepodarilo na štarte dostať aspoň pred jeden z Mercedesov, nastala v garáži Scuderie náročná strategická situácia.

„Vo všeobecnosti bolo Vettelove nastavenie v Šanghaji rýchlejšie. A keď skončil v závese za Leclercom a Mercedesy sa vzďaľovali, musel tím niečo urobiť. Prikázali Leclercovi pustiť kolegu pred seba, čo je pre mladého Monačana samozrejme ponižujúce a frustrujúce. Nesmú predsa ublížiť jeho dôvere a robiť z neho nosiča vody. To je psychologicky devastujúce a nie je ľahké sa z toho dostať,“ píše Brundle.

„Vettel však nemal žiadnu rýchlosť navyše a pravidelne prebrzďoval pneumatiky. Vtedy už bolo jasné, že Ferrari sa navzájom držia len vďaka DRS. Výmena jazdcov len poslala Leclerca do pazúrov prenasledujúceho Verstappena.“

„Ferrari bolo v tomto roku veľmi otvorené z hľadiska poradia jazdcov. Chceli tak predísť chybám a drámam v posledných rokoch, ktoré vyvolali vlnu kritiky. Problémy to však neukončí, pretože Leclerc je Vettelovi vyrovnaný a je sám sebou napriek mladému veku. Stále si však myslím, že je radšej frustrovaným pilotom Ferrari, ako šťastným pilotom Alfy Romeo,“ uzavrel Brundle.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac