spravy.sk spravy.sk

Berger o tímovej réžii Ferrari: Keď to urobíte v tretích pretekoch, skrátka s tým nesúhlasím
zdroj: GEPA

Berger o tímovej réžii Ferrari: Keď to urobíte v tretích pretekoch, skrátka s tým nesúhlasím

Bola tímová réžia Ferrari v Číne vhodným ťahom ako zariadiť lepší výsledok? K tejto nekončiacej diskusii pridal svoj pohľad aj muž, ktorý sa s jednotkou Scuderie, Sebastianom Vettelom pozná veľmi dobre. Gerhard Berger totiž viedol a bol spoluvlastníkom tímu Toro Rosso v čase, keď Sebastian získal svoje prvé víťazstvo v kariére.

Víťaz desiatich veľkých cien počínanie Ferrari nechápe. Podľa jeho mienky totiž tímová réžia v takto počiatočnej fáze sezóny nedáva vôbec žiadny zmysel. Rok je dlhý a za ten čas sa môže udiať čokoľvek, Ferrari pritom takýmto spôsobom zbytočne oberá Leclerca o body. Veď je po úvodných troch veľkých cenách zrejmé, že Charles má takisto potenciál vyhrať šampionát jazdcov.

Scuderia a jej šéf Mattia Binotto pred sezónou vsadili na Vettela. Povedali, že ak budú šance 50 na 50, uprednostnia Sebastiana, pretože ako štvornásobný majster sveta má oveľa viac skúseností, než mladý Leclerc.

„Takisto ako mám Sebastiana rád, rovnako ako vysoko ho hodnotím, je tu chlapec, ktorý je dostatočne schopný vyhrať šampionát,“ povedal Berger, ktorého slová cituje Autosport. „Myslím, že nestačí povedať, tento je skúsený, tento neskúsený, tak stavíme na skúsenosť‘. Povedal by som, že to je zlý pohľad. Musíte o tom diskutovať vždy v tom danom bode a vždy to záleží od toho, kde sa v sezóne nachádzate.“

„Minulý rok sme boli v Monze, Maurizio Arrivabene povedal, že v otázkach tímovej réžie nechali všetko otvorené. V čase, keď šampionát smeroval do svojej záverečnej fázy. Bolo pritom jasné, že ak má niekto šancu na titul, nie je to Kimi, ale Sebastian,“ povedal Berger.

„Keď to urobíte v druhých alebo tretích pretekoch, skrátka s tým nesúhlasím. Sebastian je teraz v ťažkej pozícii, cíti nielen tlak zo strany Leclerca, ale potrebuje poraziť aj Hamiltona a získať piaty titul.“

Berger pritom vie, že Ferrari urobilo s Charlesom vynikajúcu voľbu. Tímy ako Scuderia musia do auta posadiť to najlepšie, čo je práve k dispozícii, skrátka nie je priestor na najímanie pomalých „nosičov vody“.

„Williams, takisto Ferrari a tiež Ron Dennis z McLarenu, stále posadili do auta dvoch najlepších dostupných jazdcov. Pre mňa to je najlepší spôsob, ako k tomu pristupovať. Naskytla sa príležitosť s Leclercom a bolo jasné, že to je niekto veľmi talentovaný. Bolo to správne rozhodnutie a správne načasované,“ uzavrel bývalý pilot Ferrari, McLarenu či Benettonu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac