spravy.sk spravy.sk

Giovinazzi o svojej strate: Po dvoch rokoch bez pretekania je to ťažké
zdroj: Alfa Romeo

Giovinazzi o svojej strate: Po dvoch rokoch bez pretekania je to ťažké

Antonio Giovinazzi strávil uplynulé dve sezóny ako testovací jazdec Ferrari. Zúčastnil sa len malého počtu pretekov, a to mu teraz chýba. Talian sa ťažko vracia do šampionátového rytmu, čo je jeden z dôvodov, prečo tak veľmi stráca na Kimiho Räikkönena.

Doteraz bolo Giovinazziho náplňou práce čo najlepšie nastaviť monopost pre jazdcov Ferrari. Teraz musí robiť to isté pre seba, no i niečo viac. Auto treba dostať na hranu jeho možností. Talian po zistení, že "trochu stráca v meraných kolách v kvalifikácii" konštatuje, že zajazdiť ideálne kolo "nie je ľahké".

"Je tu toľko vecí, ktoré môžete skúmať a ktoré sa môžete snažiť naučiť," vysvetľoval Antonio Giovinazzi. "Nie je to len o tom meranom kole, musíte sa naučiť gumy zohriať, ako postupovať vo výjazdovom kole, čo s brzdami, premávkou… Je to dosť komplikované. Potrebujem čas na to, aby som sa takéto veci naučil. Po dvoch rokoch bez pretekania to nie je ľahké. Sú tu veci, v ktorých sa potrebujem zlepšiť, a teraz na nich pracujem," informuje jazdec Alfy Romeo.

Giovinazzi je porovnávaný hlavne s Kimim Räikkönenom, ktorý ho výrazne zatienil. Mladý Talian to ale neberie ako problém, ale ako príležitosť, keďže sa od skúseného majstra sveta môže veľa naučiť.

"Samozrejme, je to fantastický pilot s množstvom skúseností," pritakal Giovinazzi. "On vie, čo chce ešte pred súťažným víkendom. Veľmi dobre sa na to pozerá, ale napokon tu ide len o skúsenosti. Pripomína mi to môj posledný rok v F3. Mladíci sa v porovnaní so mnou na začiatku víkendu trápili. To je normálne, asi v každom športe je to tak, že sa cítite byť horšie pripravený ako niekto s väčším množstvom skúseností."

Ako sa chce popri Räikkönenovi vytiahnuť nahor? "Myslím si, že s Kimim ako tímovým kolegom sa viem vo veľa veciach dobre porovnať. Keď sa zastavím v garáži, pozriem sa na jeho údaje a snažím sa zistiť, kde sa viem ešte zlepšiť. Musím len v takejto práci pokračovať. Myslím si, že všetko začne do seba zapadať. Potom bude oveľa ľahšie zajazdiť dobrý výsledok."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alfa Romeo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac