spravy.sk spravy.sk

Kubica: Za naše výkony nemôže len Lowe
zdroj: ROKiT Williams Racing

Kubica: Za naše výkony nemôže len Lowe

Robert Kubica a George Russell trávia drvivú väčšinu času súťažného víkendu na samom konci štartového poľa. Vyhliadky nie sú o nič svetlejšie, hoci v tíme už pracujú na náprave. Kubica zdôrazňuje, že hoci si to všetko zlízol bývalý technický riaditeľ Mercedesu Paddy Lowe, nie je všetkému na vine len on.

Do tímu sa namiesto toho vrátil Patrick Head, ktorý by ho mal pomôcť nasmerovať k lepším zajtrajškom. Všetko si ale vyžiada čas. Kubica si uvedomuje, že sa Headovi nepodarí spraviť z Williamsu tím v strede poľa za jeden týždeň.

Poliak sa však najskôr zastal odídenca Paddyho Lowa: "Nikdy to nie je o jedinom človeku, ktorý by to mohol pokaziť alebo posunúť na vyšší level. Nanešťastie, obyčajne je to tak, že osoba, ktorá je najvyššie, za to všetko zaplatí," pripustil Robert Kubica pre Autosport. "Všetko je to otázka väčších skupín. Ja si myslím, že problémy, ktoré teraz vidíme, nie sú spôsobené len tým, čo sa udialo posledný mesiac. Je to niečo, čo sa nakopilo postupom času. A to sme si minulý rok mysleli, že už na tom nemôžeme byť horšie."

"Na to, aby tím fungoval, potrebujete veľa ľudí. Toto je komplexný šport, vyžaduje veľa skupinovej práce," vysvetlil. "Nikdy to nie je o jedinom človeku. Jedna osoba vie čosi ovplyvniť, preto si myslím, že Patrick Head nám vie pomôcť, ale o viditeľné výsledky sa postarajú ľudia."

Head bude vo Williamse navyše pracovať len ako konzultant. "My sa nepoznáme, ale mám veľký rešpekt pred tým, čo v minulosti dosiahol. Vo Williamse bol kľúčovým hráčom, dôležitou postavou v histórii Williamsu. Tímu to môže priniesť len pozitíva, no stále to nie je šou jedného muža," zopakoval Kubica.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Paddy Lowe

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac