spravy.sk spravy.sk

Ecclestone: Hamilton je pre F1 to najlepšie a najhoršie zároveň
zdroj: TASR/AP

Ecclestone: Hamilton je pre F1 to najlepšie a najhoršie zároveň

Formula 1 má za sebou tisíc pretekov. Na obdobie okolo tohto významného míľnika budeme spomínať ako na zlaté časy Lewisa Hamiltona, dnes už päťnásobného majstra sveta. Bernie Ecclestone ho vníma ako to najlepšie, čo sa Formule 1 mohlo prihodiť a ľutuje, že takých Hamiltonov na rošte nemáme viac, no jedným dychom dodáva, že rodák zo Stevenage je pre Formulu 1 zároveň aj tým najhorším.

Lewis Hamilton to má zatiaľ veľmi dobre rozbehnuté aj na prekonanie rekordov Michaela Schumachera, ktoré ešte na začiatku tohto desaťročia boli považované za neprekonateľné. Okrem toho je Brit veľmi výraznou postavou Formuly 1, čo jej popularite nahráva, no po jeho odchode môže utrpieť.

Bernie Ecclestone hovoril o Lewisovi Hamiltonovi a jeho šanci prekonať rekordy sedemnásobného šampióna Schumachera s britským The Telegraph: "Neexistuje žiaden dôvod, prečo by nemal. Lewis je superpilot, o tom niet žiadnych pochýb. A popri jeho pôsobení vo svete módy to vyzerá tak, akoby Formulu 1 vnímal ako svoje hobby."

"On je jedinou skutočnou osobnosťou, ktorú v športe máme. Je škoda, že tu nie sú dvaja alebo traja jazdci ako on," konštatuje bývalý šéf. Po krátkej odmlke pokračuje: "Lewis je to najlepšie a najhoršie, čo sa mohlo Formule 1 prihodiť."

Ecclestone vysvetľuje: "To najlepšie, lebo on je Formula 1. To najhoršie, pretože na seba upriamuje tak veľa pozornosti. To však nie je jeho chyba. Nerád by som o niekom hovoril, že je väčší ako Formula 1, hoci on je väčší ako ktokoľvek iný, dokonca väčší ako ktorýkoľvek z tímov. V Anglicku máme formulovú superstar, no ceníme si to? Asi nie."

Sebastian Vettel a Lewis Hamilton so šampanským
TASR/AP

Brit má s Mercedesom zmluvu do roku 2020, teda na vyrovnanie počtu titulov Michaela Schumachera ešte dostatok času. Zabrzdiť ho môže Sebastian Vettel, no ten musí najprv pevne prevziať opraty vo Ferrari, ktoré si pomaly začína priťahovať k sebe Charles Leclerc.

"Sebastian čakal, že bude tímovou jednotkou, že ho Ferrari bude podporovať," myslí si Ecclestone. "Možno sa teraz na to pozerá tak, že z top pilota bude čoskoro Charles, a že on bude musieť podporovať jeho. On sa neuhne z cesty. To nedovolí."

Čo sa ale stane v prípade, že mu Ferrari nedá na výber? "Sebastian by s tým skončil. Nemyslím si, že toho treba nejako prehnane veľa, aby sa také čosi udialo. Ak ho niečo nahnevá, odišiel by. Je šťastný, keď je so svojou rodinou, v blízkosti jeho dvoch dievčat, manželky. Posledná vec, ktorú by chcel, je pohnevať si to s nimi kvôli Formule 1."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Bernie Ecclestone

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac