spravy.sk spravy.sk

Weber priznal, že Schumachera odrádzal od návratu do F1
zdroj:

Weber priznal, že Schumachera odrádzal od návratu do F1

Willi Weber dlhé roky manažoval Michaela Schumachera, ale s jedným jeho krokom nesúhlasil. Návrat k športu, ktorý realizoval v roku 2010 s Mercedesom, sa mu od začiatku nepozdával. Vraj mu to nemohlo nič priniesť.

"Michaela som od toho odrádzal a celkom jasne som mu povedal, že podľa mňa tým nemá čo získať a môže len stratiť," povedal Weber pre Motorsport-Total.com. "Či by získal ôsmy titul, alebo nie, to v zásade nikoho nezaujímalo. Ale riziko zlyhania bolo veľmi veľké."

Nemec priznal, že Schumi sa po troch rokoch mimo Formuly 1 nudil. Hovoril mu, že chce jazdiť. "Ja som mu na to odvetil, nech nič nerobí. Bol som striktne proti tomu a povedal som mu to."

"Napokon je škoda, ako tie tri roky prebehli," skonštatoval Willi Weber na margo toho, že Schumacher podľahol Nicovi Rosbergovi. "Veľmi mi to bolo ľúto. Ale čo som mal robiť? Nemohol som mu dať na nohy okovy."

Weber už v tejto fáze Schumiho kariéry nebol natoľko aktívny ako predtým. Najskôr cestoval len na európske preteky, potom však zišlo aj z toho. "Michael prišiel s návrhom, že sa chce manažovať sám," poznamenal Weber s dodatkom, že so Schumacherom sa rozišli ako dobrí kamaráti.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Michael Schumacher

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac