spravy.sk spravy.sk

Mal Schumacher skutočne záujem o to, aby bol jeho syn pretekárom?
zdroj: TASR/AP

Mal Schumacher skutočne záujem o to, aby bol jeho syn pretekárom?

Niekdajší manažér Michaela Schumachera Willi Weber pred niekoľkými dňami hovoril o tom, že Schumi chcel svojho syna dostať do Formuly 1. Taký bol jeho cieľ a na ceste nahor ho chcel manažovať.

"Michael chcel chlapca dostať do Formuly 1 a manažovať ho tak, ako som kedysi manažoval ja jeho," prezradil Weber v rozhovore pre Motorsport-Total.com. "To by bol výsledok celého tohto príbehu a veľmi sa mu to páčilo."

Niektorí rodičia sa o svoje deti boja a nechcú ich poslať cestou motoršportu, no sedemnásobný majster sveta bol iný. "On to vnímal presne opačne a dokonca ho (Micka) aktívne podporoval," dodal Willi Weber.

Keď si však zaspomíname na štvrtkovú tlačovku pred VC Talianska 2005, tak tieto slová nevyzerajú byť pravdivé. Michael Schumacher dostal otázku týkajúcu sa tejto témy v čase, keď mal Mick len šesť rokov.

"Bol by som radšej, ak by hral golf, tenis, prípadne niečo také," odpovedal Schumacher starší. "Je dosť ťažké predstaviť si, že by môj chlapec kráčal v mojich šľapajách. Ak si pomyslím na to, čo by ste si mysleli vy všetci (novinári, pozn. red.), čo by ste robili a pýtali sa ho, prípadne pod akým tlakom by bol, kým by sa dostal z môjho tieňa..."

"Je to veľmi veľká prekážka a nevidím dôvod, prečo by som ho k tomu mal nabádať. Ak by mal iné záujmy, bol by som omnoho šťastnejší," skonštatoval Michael Schumacher.

Schumi si v tom čase dával na svoje súkromie pozor a Micka ani dcéru Ginu Mariu na preteky nenosil. Po takmer štrnástich rokoch od tohto okamihu to však vyzerá tak, že jeho potomok by sa do Formuly 1 skutočne mohol dostať.

V histórii F1 sme mali viacero kombinácií otec/syn, ktoré sa objavili v športe. Graham a Damon Hillovci, ako aj Keke a Nico Rosbergovci, boli dokonca aj majstrami sveta. Veľmi silnou dvojicou boli aj Gilles a Jacques Villeneuvovci, z ktorých sa však z titulu tešil len druhý menovaný.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Michael Schumacher

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac