spravy.sk spravy.sk

Wolff a jeho jazdci často vyzdvihujú Ferrari. Myslia to vážne?
zdroj: Mercedes

Wolff a jeho jazdci často vyzdvihujú Ferrari. Myslia to vážne?

Toto Wolff viackrát vyslovil slová o tom, že Ferrari je mimoriadne rýchle a podobne postupovali aj jeho jazdci. Miestami to však vyznie priam až komicky, pretože Mercedes vybojoval dvojité víťazstvá vo všetkých troch doterajších víkendoch. Ide tu len o psychologické hry, alebo akýsi "trolling"? Alebo to strieborní myslia vážne?

"Pravdepodobne sčasti o obe veci, ale podľa mňa by sa mali obávať," odvetil odborník Autosportu Gary Anderson. "Ako sme videli v Bahrajne, Ferrari nie je ďaleko a potrebujú to len častejšie zvládať správne. Súčasne musia pochopiť, prečo ich výkon kolíše častejšie, ako v prípade Mercedesu. Ak to zvládnu správne, môžu byť skutočnou hrozbou."

Na druhej strane si však podľa Severného Íra treba uvedomiť aj to, že Mercedes sa takýmito taktickými výrokmi kryje. Ak by mu to náhodou nevyšlo a zlyhal by, je to lepšia taktika, ako keby od začiatku hlásil, že je najlepší. To by bol potom navyše ľahkou korisťou médií a novinárov.

"Ferrari malo počas predsezónnych testov v Barcelone určite navrch, ale potom ich Mercedes v druhých testoch niekoľkými úpravami dobehol," pripomenul Anderson. "V Austrálii Ferrari rýchlostne výrazne strácalo, v Bahrajne bolo najrýchlejšie, v Číne mal Mercedes opäť navrch..."

"Teraz nás čaká Baku. Kto tam bude najlepší? Nemyslím si, že to niekto tuší, ale nemyslím si ani to, že by bol jeden z nich ďaleko vpredu. A Barcelonu chcem skutočne vidieť, pretože dobre ukáže, kto dokázal od predsezónnych testov skutočne napredovať a kto naopak stratil pôdu pod nohami," dodal Gary Anderson.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac