spravy.sk spravy.sk

Vasseur sa zastal Giovinazziho a vyzdvihol Räikkönena
zdroj: Alfa Romeo

Vasseur sa zastal Giovinazziho a vyzdvihol Räikkönena

V Alfe Romeo nesie zatiaľ celú ťarchu na svojich pleciach Kimi Räikkönen. Fínsky pretekár získal už dvanásť bodov, no jeho tímový kolega Antonio Giovinazzi je na nule. Šéf tímu Frédéric Vasseur sa však Taliana zastal.

"Antonio doposiaľ nemohol ukázať svoj skutočný potenciál, ale to je len a len vina tímu," povedal Vasseur. "Technické problémy a s tým spojená strata času na trati spôsobili, že sa ešte nemohol začať cítiť komfortne a z auta nemohol dostať maximum."

"Avšak hlavne v prvej časti austrálskej kvalifikácie ukázal, aký je rýchly. Všetci len potrebujeme byť trochu trpezliví. Som si istý tým, že sa ešte ukáže."

Giovinazzi mal naposledy v Číne problém v tréningu a napokon aj pred kvalifikáciou. Tú kvôli problémom s pohonnou jednotkou ani neabsolvoval a po štarte celkom zozadu už nemal veľké šance.

Druhý pretekár tejto stajne je na tom omnoho lepšie. "Kimi odvádza skvelú prácu. Spätná väzba, ktorú ponúka inžinierom, je mimoriadne precízna a vždy, keď sadne do auta, odvedie očakávanú robotu."

"Zvyčajne nevenujem veľa času analyzovaniu predchádzajúcich pretekov. Pozerám sa len dopredu a tvrdo pracujem na tom, ako môžeme byť ešte silnejší, avšak po troch pretekoch má zmysel trochu sa poobhliadnuť za našimi výkonmi."

"Získavame body, čo je super. Auto ukázalo obrovský potenciál. Súčasne sme však mali aj technické problémy a zažili sme komplikované situácie," dodal Fred Vasseur.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alfa Romeo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac