spravy.sk spravy.sk

Alonso mal počas testov v Indianapolise problém, konkurencieschopnosť zatiaľ posúdiť nevie
zdroj: McLaren Indy

Alonso mal počas testov v Indianapolise problém, konkurencieschopnosť zatiaľ posúdiť nevie

Fernando Alonso má za sebou stredajšie testy na slávne preteky Indianapolis 500. V rámci nich odjazdil 29 kôl, ale zatiaľ si netrúfa povedať, či bude jeho balík McLaren-Chevrolet dostatočne konkurencieschopný.

Deň neprebehol celkom ideálne, pretože po približne pätnástich minútach začalo pršať a okruh bol štyri hodiny nepoužiteľný. Po zlepšení podmienok dostali stáli piloti IndyCar a skúsení veteráni, ako aj nováčikovia (testy boli takto rozdelené na dve skupiny) k dispozícii len obmedzené množstvo času, nuž a časť, počas ktorej mali byť na trati spoločne, bola celkom zrušená.

Alonso bol v druhej skupine a prvých približne 45 minút vynechal kvôli elektrickému problému. Takto ani nestihol zvládnuť limit, na ktorý potrebuje ešte desať kôl v rýchlosti vyššej ako 215 míľ za hodinu. Podobne dopadli aj Helio Castroneves, JR Hildebrand a Oriol Servia, ktorí ešte potrebujú dve, tri a osem kôl. Príležitosť na to budú mať počas úvodného dňa tréningov pre Indy 500, teda 14. mája.

"Je skvelé byť späť," povedal Fernando Alonso. "Vždy, keď prídete na Indianapolis Motor Speedway, je to skvelý pocit. S počasím sme síce nemali šťastie a mali sme aj problémy s autom, no napriek tomu sme odjazdili nejaké kolá. Adrenalín, ktorý pri tunajšej jazde pociťujete, je unikátny a som šťastný."

"V tíme sme mali plán napredovať krok po kroku a zvládnuť všetky potrebné kontroly. Každou jazdou sme objavovali nové veci, ale napokon sme boli na trati príliš krátko a neviem povedať, či máme konkurencieschopné auto."

"Tentoraz mám z Indy 500 o niečo iný pocit. Preteky už poznám, poznám ich dĺžku a mal by som byť lepšie pripravený hlavne na emocionálnu stránku veci," pokračoval Španiel. "Teraz sa musíme postarať už len o to, aby bolo auto rýchle. Máme dva týždne a množstvo práce, ale verím, že sa budeme uberať správnym smerom."

Keď Alonso v Indianapolise súťažil v roku 2017, McLaren spolupracoval s tímom Andretti Autosport. Teraz však do toho ide sám a sám musí zvládnuť správne nastavenie, ale aj operačné veci, stratégiu, manažment pneumatík a mnoho ďalších vecí.

"Je to tak väčšia výzva, ale na druhej strane to môže priniesť väčšie zadosťučinenie!" skonštatoval Fernando Alonso. "Smer, akým sa McLaren uberie, môže byť o niečo iný. Pri spolupráci s Andrettim sme sa len držali toho, o čom sme vedeli, že funguje. Dá sa povedať, že to bolo jednoduchšie. Teraz však možno objavíme nové veci. Dúfame v to."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac