spravy.sk spravy.sk

Zmeny v Miami: Okruh bude napokon inde
zdroj: RACER/Twitter

Zmeny v Miami: Okruh bude napokon inde

O Veľkej cene Miami sa toho popísalo už dosť. Dlho to vyzeralo tak, že okruh povedie okolo Biscayne Boulevardu a Bayfront Parku, ale napokon z toho nič nebolo a ani nebude. Objavilo sa viacero problémov, ktoré zabránili tomu, že v roku 2019 sme tu už mali mať VC Miami.

Miliardár Stephen Ross a ani ľudia z Liberty Media sa však desaťročného kontraktu nechcú vzdať a zatiaľ ho len posunuli na neskorší začiatok. Nuž a aktuálne to vyzerá tak, že súťažiť by sa mohlo v okolí štadiónu Miami Dolphins.

Nové dejisko by sa nachádzalo o niečo severnejšie, ako to pôvodné. Štadión Hard Rock, ktorý má kapacitu 65 000 miest na sedenie, by však pravdepodobne nebolo možné využiť tak, ako to robia Mexičania.

"Pre Miami chceme spraviť niečo veľké," povedal bývalý člen tímu Chip Ganassi Racing Tom Garfinkel, ktorý je aktuálne viceprezidentom a výkonným riaditeľom Miami Dolphins a rovnako aj spomínaného štadióna.

Následne zdôraznil, že organizovať preteky na pôvodnom mieste by nebolo ideálne: "Bohužiaľ, keď sme konečne obdržali detailnú správu týkajúcu sa toho, čo je potrebné spraviť pre každoročnú výstavbu okruhu, tak by to bolo aj o niekoľkých týždňoch dopravných a konštrukčných narušení, čo by malo významný vplyv na Bayfront Park, obyvateľov i podnikateľov pôsobiacich na Biscayne Boulevard..."

Spolu so Stephenom Rossom si uvedomili, že takto to nepôjde a treba uvažovať inak. Avšak v okolí ich štadióna by to bolo možné a s pozemkami by nemal byť žiadny problém. "Znamená to aj lepšie prístupové možnosti, lepšiu polohu, krásne výhľady a možnosti pre najlepšie ubytovacie zariadenia kdekoľvek v pretekárskom sete."

"Ale všetko to chceme spraviť len v tom prípade, ak dokážeme vytvoriť pretekárske podujatie svetovej triedy, úžasný zážitok pre fanúšika a veľkú hodnotu pre Miami," dodal Garfinkel pre Miami Herald.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: USA - Miami

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac